youtube
Ethereum’da keskin bir düşüş beklentisi – işte izlenecek seviyeler
Ethereum’da keskin bir düşüş beklentisi – işte izlenecek seviyeler

Bloomberg araştırmacıları: “Ethereum ikinciliği bu kripto paraya kaptıracak!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg araştırmacıları tarafından hazırlanan ekim ayı aylık kripto görünüm raporunda, 2022 senesinde Tether’in (USDT) Ethereum’u geçerek piyasa değerine göre ikinci en değerli kripto para birimi olacağı iddiası yer aldı. 2021 yılı Ethereum için çok kritik geçecek.

Ethereum seneye ikinciliği Tether’e kaptırabilir

Rapora göre şu anda kripto para piyasalarında doları yansıtan stablecoin için büyük bir talep var. Bu eğilim devam ederse USDT iyice büyüyerek yeni zirvelere çıkabilir.

Veriler, araştırmacıları başka bir tahmine daha yönlendirdi. Bloomberg ekibi, istikrarlı kripto paralara artan ilginin merkez bankalarının kendi dijital para birimlerini oluşturmasına ve ihraç etmesine yol açacağını düşünüyor.

Trendler aynı kalırsa, 2021’de bir numarada Bitcoin’i, iki numarada ise Tether’i görebiliriz. Altının dijital versiyonuna (Bitcoin) ve dolar gibi bir kripto varlığa olan talebi belirten mevcut trendler devam ederse, Tether’in piyasa değeri gelecek yıl Ethereum’u geçebilir. İstikrarlı madeni paraların benimsenmesi, muhtemelen merkez bankası dijital para birimlerine de öncü olacak ve alternatif kripto paraların spekülatif aşırılıklarından daha fazla dayanıklılık vadediyorlar. Stabilcoinlerin piyasa değerindeki hızlı artış, bizim görüşümüze göre merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) an meselesi olduğunu gösteriyor.

“USDT’nin ivmesini durdurmak çok zor.”

Araştırmacılar ayrıca Ethereum’un piyasa değerinin birkaç yıldır durgunluk içinde olduğu fikrini ortaya koydu.

2019’un başından bu yana gerileme eğilimine dayanarak, Ethereum’un piyasa değerini karşılayacak hızda olan istikrarlı para Tether’in artan benimsenmesini durdurmak zor. Ethereum’un 2017’den bu yana durgun piyasa değerini, ekim başında neredeyse 16 milyar dolara yükselen Tether geçebilir.

cryptolegions

Ethereum, zaman zaman yüksek işlem ücretleri ve yavaş işlem süreleri nedeniyle eleştirilere maruz kaldı ve birçok uzman, daha yeni ve daha verimli protokollere geçişin yakında gerçekleşebileceğine inanıyor. Yine de 2020’de şu ana dek Ethereum, kripto para topluluğu ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesini beklediği için yaklaşık %130 değer kazandı.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin