FTX sonrasında, iflas depremi rotasını BlockFi şirketine mi çevirdi?

BlockFi cezaya çarptırıldı: Nedeni ise kripto faiz hesapları!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto kredi platformu olarak bilinen BlockFi, ciddi bir ceza ile karşı karşıya. Bloomberg News’in bildirdiği habere göre platform, kripto faiz hesapları nedeniyle 100 milyon dolar ödemek zorunda. Bu rapor ise oldukça yakın bir tarihe ait. 

Cuma günü geç saatlerde, kripto kredi platformu BlockFi’nin, geçen yıl ABD’deki devlet düzeyindeki menkul kıymetler düzenleyicilerinden kamu incelemesi çeken faiz getiren hesaplarına yönelik soruşturmaları çözmek için 100 milyon dolar ödeyeceğini bildirdi. Cezanın maddi boyutu kadar manevi tarafı da şirketi zedeleyebilir. 

Haber kaynağı, süreç hakkında bilgileri paylaştı. Kaynaklara atıfta bulunarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 50 milyon dolar ve eyalet düzenleyicilerine ek 50 milyon dolar ödeneceğini belirtiliyor. Bu duyurunun önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor. Hatta önümüzdeki hafta olacağı tahmin ediliyor.

BlockFi, 100 milyon dolar ödemenin eşliğinde

Amerika’nın yasaları sadece kripto endüstrisine değil her alanda cezaları acımadan verebiliyor. Ayrıca her eyaletin kendine göre bir yasaması olması iki farklı cezayı kapsayabiliyor. İşte bunun örneğini şimdi görebiliyoruz. BlockFi hem SEC tarafından hem eyalet nezdinde cezaya mahkum oldu. 

New Jersey, Alabama, Teksas, Kentucky ve Vermont’taki düzenleyiciler, BlockFi’nin teklifinin menkul kıymet tanımına girip girmediğini araştırmaya başladı. Bu da BlockFi’nin konuyla ilgili geçmiş kamu açıklamalarında geri ittiği bir sonuç olarak göze çarptı.

Yapılan hamleler sonrasında ABD’de kripto kredi şirketlerine yönelik daha geniş bir soruşturma sırasında geldiğini görüyoruz. SEC başkanı Gary Gensler, ajansı ABD kripto sektörü üzerindeki gözetimini genişlettiği için kripto kredisine yöneliyor.

Cuma akşamı Twitter’da yayınlanan bir bildiride BlockFi, “Federal ve eyalet düzeyinde düzenleyicilerle üretken ve devam eden bir diyalog içindeyiz” mesajını verdi. Ancak ceza ile ilgili ödemenin olup olmayacağı merak konusu.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin