youtube
Ünlü yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili görüşlerini paylaştı!
Ünlü yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili görüşlerini paylaştı!

Ünlü yatırımcı Ray Dalio, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili görüşlerini paylaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bridgewater Associates başkanı Ray Dalio, Lex Fridman’ın podcastinde Bitcoin ve Dogecoin ile ilgil görüşlerini bildirdi. Ray Dalio Tesla CEO’su Elon Musk’ın meme coin Dogecoin ile ilgili çabaları “sevimli” olarak nitelendirdi. Ayrıca Elon Musk havacılık ve uzay üreticisi SpaceX’e Mayıs ayında Dogecoin ile DOGE-1 adlı 40 kilogramlık kübik uyduyu gelecek yıl aya göndermesi için ödeme yapıldığını açıklamıştı.

Ünlü iş adamı Bitcoin’i “alternatif para” olarak görüyor ve emsal değere sahip olma durumunu elde ettiğini tekrar söyledi. Yaygın para basımı nedeniyle farklı para birimleri arasında rekabet olacağını düşünen Dalio şunları söyledi:

“Bitcoin bu rekabetin bir parçası ama çok para olacak (sadece kripto para değil).”

Dalio, bu yılın başlarında popülaritesinde muazzam bir artış yaşayan karşılıksız tokenlerin bağımsız olarak ilerleyebileceğini vurguladı. Amerikalı milyarder şimdiye kadar herhangi bir NFT satın almasa da merakla takip ettiğini ifade etti.

Altın, binlerce yıldır “evrensel olarak para olarak kabul edildiğinden” ve dünya çapında merkez bankası rezervlerinde üçüncü en büyük yatırımı olduğu için hâlâ değer deposu olarak görülüyor. Ek olarak, altın izlenemez, bu da onu milyarder için çekici konuma getiriyor.

Bridgewater’dan Ray Dalio, Bitcoin yerine Altını tercih ediyor!

Dalio, kripto para biriminin altını geçebileceğini düşünmediği için Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşacağını henüz düşünmüyor. En büyük kripto para olan Bitcoin’in altının yaklaşık %20’si değerinde olduğunu tahmin etti ve bu efsanevi yatırımcı için altını öne geçiriyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin