Stablecoin ihraççısı Circle, USDC’in yavaş bir büyüme içinde olacağını söylüyor

Sıcak Haber: İki stablecoin, Singapur’da kripto ödemesi için lisans aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Stablecoin ihraççıları Circle ve Paxos, Singapur’dan önemli onay aldı. Onaylar, Singapur Para Otoritesinin dijital varlık hizmet sağlayıcıları tarafından verildi. Düzenleyici engelleri hafifletmeyi öneren iki istişare belgesi yayınlamasından sonra lisanslar iki stablecoin için açıklandı.

Stablecoin ihraççıları Circle ve Paxos, şehir devletinin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesinden (MAS) kendi lisansları için onaylandı.

USDC stablecoin ihraççısı Circle Internet Financial, Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) Büyük Ödeme Kuruluşu Lisans sahibi olarak prensipte onay aldı. Şirket, şehir devletinde dijital ödeme tokeni ürünleri, sınır ötesi ve yurtiçi transfer hizmetleri sağlayacak. Ayrıca Circle, Singapur’da DeFi ve Web3’te USD Coin’in (USDC) kurumsal kripto benimsemesini sağlamaya çalışıyor.

Stablecoin’ler düzenleyici tarafından onaylandı

2 Kasım Çarşamba günü Circle tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan basın açıklamasına göre stablecoin ihraççısı, MAS’tan, şirketin Singapur’da dijital ödeme belirteci ürünleri ve sınır ötesi ve yurtiçi transfer hizmetleri de dahil olmak üzere kripto hizmetleri sunmasına izin veren bir Büyük Ödeme Kurumu Lisansı aldığını duyurdu. Circle ve Paxos’un ortak bildirgesinde şu detaylara yer verildi:

“MAS’ın Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) kapsamında dijital ödeme tokeni hizmet sağlayıcılarını ve stablecoin ihraççılarını düzenlemeye yönelik teklifler hakkında iki danışma belgesi yayınlamasından bir hafta sonra onaylandı.”

Lisans, stablecoin’lerin bölgedeki varlığını güçlendirmenin yanı sıra ekonomik büyümeyi hızlandıracak ve Singapur’daki kripto merkezini geliştirecek.

Gbextr

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin