Bitcoin'de boğa koşusu beklentisi büyüyor! 52.000 dolar seviyesi göründü! Teknik analiz
Bitcoin'de boğa koşusu beklentisi büyüyor! 52.000 dolar seviyesi göründü! Teknik analiz

Bitcoin’de boğa koşusu beklentisi büyüyor! 52.000 dolar seviyesi göründü! Teknik analiz

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Bitcoin fiyatı, haftalık arz ve günlük talep bölgesi arasında gidip geliyor ve bu da kısa aralıklı bir harekete yol açıyor.

Son artış, üst sınırı yeniden test etmekte yetersiz kaldı ve BTC şu anda istikrarlı bir destek seviyesi bulmak için düzeltme yapıyor.

Bitcoin fiyatı boğaların geri dönmesini umuyor

Bitcoin fiyatı, 28 Şubat’ta 36.398 dolardan 38.895 dolara kadar sağlam bir sıçrama yaşadı ve %22 ralli yaptı.

Sonrasında ayılar dev coini devraldı ve şimdiye kadar %9’luk bir düşüşe yol açtı. BTC’nin gelen satış baskısını emen bir tür destek bulması muhtemel olan talep bölgesinin üst sınırıyla daha fazla düşüş yaşanması muhtemel.

Alıcılar geri dönerse, Bitcoin fiyatının haftalık arzı parçalamaya çalışan başka bir yükseliş trendini başlatması için iyi bir şans var. Büyük kriptoyu 52.000 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmeye iten başarılı bir sıçrama, 27 Aralık’ın yükseğine göre daha yüksek bir yüksek seviye yaratabilir ve bu da potansiyel bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edecektir.

Bu gelişme, yatırımcıların Bitcoin fiyatının 60.000 dolara geri dönmesini veya 80.000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesinin yolunu açabilir.

BTC/USDT 1-day chart

Ortalama alış fiyatının ötesinde bir hareket, “Para Dışı” yatırımcıların satış baskısını hafifletecektir. Bu engeli aşmak, BTC’nin bir sonraki yatırımcısı kümesi olan 50.000 dolara itmesi için kapıyı açacaktır.

44.073 dolardaki direnç seviyesi, destek alanına kıyasla nispeten daha zayıf, bu da yükseliş momentumunda küçük bir artışın daha karlı bir yükseliş trendi başlatmak için yeterli olabileceğini gösteriyor.

BTC GIOM

Bitcoin’in yatay hareketini daha da vurgulayan, %0’a yakın seyreden 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu zincir içi ölçüm, geçen ay BTC satın alan yatırımcıların ortalama kâr/zararını belirlemek için kullanılır.

Geçen yıl için, 30 gün yerel bir zirveyi tahmin etmede doğru oldu. %7 ila %20’lik alana yapılacak herhangi bir hareket, hızlı bir geri çekilmeye yol açan potansiyel bir yerel tepe oluşumuna işaret eder. Bitcoin’in son rallisi, MVRV’yi %7,3’e ve yerel bir yüksek oluşumun oluşmasına itti, bu da yatırımcıların Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle küresel piyasalardaki belirsizlik nedeniyle kâr elde etmek için hızlı davrandıklarınıgösteriyor.

BTC 30-day MVRV

Bu göstergeler kısa vadeli görünümü analiz etmek için doğru olsa da, uzun vadeli yatırımcıların/tutucuların genel sağlığını belirlemek için borsa arz endeksi kullanılabilir. Borsalarda tutulan toplam BTC sayısı geçen yıl 2,64 milyondan 2,05 milyona düştü.

Kabaca 590.000 BTC tokeni borsalardan soğuk depo cüzdanlarına veya faiz getiren platformlara taşındı, bu da bu sahiplerinin Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser olduklarını ve satma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösteriyor.

BTC supply on exchanges

Bitcoin fiyatı için işler nispeten güvenli görünse de, 36.698 dolar ila 38.889 dolar talep bölgesinin kırılması, yükseliş için ciddi bir tehdit oluşturacaktır. Bu durumda, BTC 39.481 doların altında haftalık bir mum çubuğu üretirse, daha düşük bir dip oluşturacak ve düşüş trendinin devam ettiğine dair bir ipucu verecek.

Bu durumda BTC, altında oldukça fazla satış-durdurma likiditesinin bulunduğu 29.100 dolara düşebilir. Bu, piyasa yapıcıların indirimli token elde etmek için bu seviyenin altında bir çalışma için büyük kriptoyu devirmesine neden olabilir.

Bununla birlikte, GIOM’a göre, acil destek seviyesi 11.401 dolardan 35.891 dolara kadar uzanıyor ve burada kabaca 5,04 milyon adres, ortalama 22.589 dolar fiyatla yaklaşık 2,42 milyon BTC satın aldı. Bu nedenle, özellikle Rusya ve Ukrayna arasındaki çekişme tırmanır ve “nükleer” hale gelirse, 22.589 dolara dik bir düzeltme tehdidi de makul.

fxstreet


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin