Başbakan Loong, Singapurluları düzenlenmemiş kripto platformlarına karşı dikkatli olmaları için uyardı
Başbakan Loong, Singapurluları düzenlenmemiş kripto platformlarına karşı dikkatli olmaları için uyardı

Başbakan Loong, Singapurluları düzenlenmemiş kripto platformlarına karşı dikkatli olmaları için uyardı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para birimleri alanında meydana gelen önceki dolandırıcılık olayları göz önüne alındığında, dolandırıcı kripto borsalarının önde gelen şahsiyetlerin kimliği altında faaliyet göstermesi alışkanlık haline geldi.

Başbakan’dan uyarı

Bir Strait Times raporuna göre, Başbakan Lee Hsein Loong, kontrolsüz kripto borsaları ile ilgili olarak tüm Singapur sakinlerine bazı uyarılar yaptı.

Raporun ardından Başbakan Loong, BitClout adlı yetkisiz bir kripto borsasının kendi rızası olmadan profiliyle çalıştığını fark etti.

Bir medya şirketi, yetkisiz kripto borsasıyla ilgili profilini görünce ofisine bir sorgu gönderdikten sonra, bildirim ona ulaştı.

Profilinin bu tür platformlardan birinde kullanıldığını keşfetmesi, konuyla ilgili endişelerini tetikledi.

İtibarını ve platformun potansiyel ve mevcut kullanıcılarının fonlarını korumak için Loong, adını ve fotoğrafını içeren ayrıntılarının platformdan kaldırılmasını emretti.

Loong, aldatıcı durumu ifşa etmek için sosyal medya platformlarından paylaşımlarda bulundu:

“Sitenin yaratıcıları anonim, ancak platformla hiçbir ilgim olmadığı için adımın ve fotoğrafımın siteden hemen kaldırılmasını istemek için açık bir tweet gönderdim. Yanıltıcı ve rızam olmadan yapılan bir uygulama.”

Böyle bir platformun yalnızca insanları fonlarından çıkarmayı amaçlayacağına inanıyordu. Böylece, ülke sakinlerini kripto platformları konusunda tetikte olmaya teşvik etti. Onları Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından düzenlenen kripto borsalarıyla etkileşim kurmalarını sağlamaya çağırdı.

Başbakan son olarak şu uyarıda bulundu:

“Herhangi bir yatırım yapmadan önce, dolandırıcılıklara kapılmamak için lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun.”

http://www.zycrypto.com


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin