youtube
Sonunda bu da oldu: İlk Metaverse stadyumu geliyor!

Sonunda bu da oldu: İlk Metaverse stadyumu geliyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para HaberMetaverse teknolojisi artık önünü alamadığımız bir hal almaya başladı. Dev şirketlerin bile Meta alanında yaptığı üretimler dikkat çekmeye yeter. Sadece üretim değil bu alanda açılan mağaza, verilen konser ve daha birçok etkinlik sanal evrenin büyüklüğünü gösteriyor. Dünya bu tarafa doğru giderken, futbol endüstrisi ise boş durmuyor. İşte yapılması planlanan ilk Metaverse stadyumu… 

İngiltere’nin köklü kulüplerinden biri olan Manchester City, Metaverse için farkındalık oluşturmak istiyor. Bunun için kolları sıvayan futbol kulübü önemli bir projeye imza atacak. Kendilerine ait olan stadyumu Meta alanında inşaa etmeyi düşünüyor. Hatta bununla ilgili çalışmalar başladı bile.

Şu anki İngiltere Premier Ligi şampiyonu Manchester City, Sony’nin sanal gerçeklik (VR) uzmanlarının yardımıyla Metaverse’de dünyanın ilk futbol stadyumunun inşaatına başladı.

City, üç yıllık bir anlaşmayla Sony ile ortaklık kurdu. Proje henüz ilk aşamalarındayken, şirketin uzmanlarından oluşan ekipler, dijital olarak haritasını çıkarmak ve bir sanal gerçeklik sürümünü geliştirmek için Etihad Stadyumu’nu zaten ziyaret etti. 

Manchester City, Metaverse dünyasında stat inşaa ediyor

Kulübün stadyumu Etihad, teknoloji ve eğlence devinin bir yan kuruluşu olan Hawk-Eye tarafından geliştirilen görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisi sayesinde bir VR dünyasında Man City’nin merkezine dönüştürülecek.

Proje üzerinde çalışan Manchester City’den yetkililer, sanal Eithad Stadyumu’nun defalarca doldurulabileceği ve Manchester’a asla gitmeyecek taraftarların, nerede olurlarsa olsunlar, evlerinin rahatlığında canlı maçları izlemelerine olanak tanıyacak. Dünyanın neresinde olursanız olun, Manchester City maçları evde keyifle yaşanacak. Proje hayata geçildiğinde fazlasıyla ilgi çekecek gibi. 

cryptolegions

City Football Group’un pazarlama ve taraftar katılımı sorumlusu Nuria Tarre ise şunları söyledi: 

“Bir Metaverse sahibi olmayı hayal edebildiğimiz tüm nokta. Maçı canlı olarak izleyebilmeniz, farklı açılardan farklı bir şekilde aksiyonun bir parçası olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmenizdir. Çünkü sınırsız, tamamen sanal.”

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin