ABD’nin isteklerine Binance tarafından jet gibi bir yanıt!

Eski Binance yöneticileri tarafından oluşturulan gizli fon yavaş yavaş ortaya çıkıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto borsası Binance’ın eski yöneticileri, gizli bir fon yönettiği ortaya çıktı. Bu fon gizli tutulurken zamanla bilgiler sızdırıldı. 100 milyon dolarlık bir fon hareketi olan girişimin detayları gün yüzüne çıktı. Yani gizliliği artık kalmadı, desek yanılmayız.

Fon, Blockchain yatırımlarına odaklanmak için bu hareketi başlattı. Old Fashion Research adlı fon tarafından açıklama yapıldı. Daha öncesinde bilinmeyen kuruluş, bugün itibarıyla açıklanmış oldu. 

Perşembe günü yapılan açıklamaya göre 2021’in sonlarında Binance M&A’nın eski Başkan Yardımcısı Ling Zhang ve daha önce Binance kurumsal geliştirme başkanı olan Wayne Fu tarafından kuruldu. Binance’deyken Zhang, borsanın FTX, Multicoin Capital ve CertiK’teki satın alımlarını ve yatırımlarını yönetti.

Fonun kuruluşu 2021 sonlarına dayanıyor

2021 yılının sonlarında kurulan fon, yakalık 6 aydır gizli kalabilmiş. Ancak şu an isteyerek ya da istemeyerek gün yüzüne çıktı. Fonun kuruluşundan bu yana büyük ölçüde gizli çalıştı.

Bir ticaret platformu Woo Network, kazan-kazan NFT oyunu Genopets ve çok zincirli birlikte çalışabilirlik için oluşturulmuş bir akıllı sözleşme platformu olan ZetaChain dahil olmak üzere 50’den fazla blok zinciri projesini desteklediği belirtildi. Basın açıklamasında Zhang,

“Yeni fonumuzla gizlilikten çıkıp gelecek nesil Web 3.0 dApp’lerinin oluşturulmasına yardımcı olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. OFR ekibi, Binance’deki önceki başarılı portföy oluşturmamızdan elde ettiğimiz M&A, yatırım ve kuluçka alanlarında sağlam bilgi ve geniş bir deneyim yelpazesi oluşturdu.”

Gbextr

Fonun piyasaya sürülmesi, risk sermayesi firmalarının, kripto pazarlarındaki zayıflığa rağmen, blok zinciri yatırımları için büyük meblağlar toplamaya devam ettiği bir zamanda geldi.

Çarşamba günü, Andreessen Horowitz (a16z), kripto ve blok zinciri girişimleri için 4,5 milyar dolarlık bir fon açıklamıştı. Haftanın başlarında Standard Crypto, hem hisse senedine hem de kriptoya yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir fon toplamayı başarmıştı.

theblockcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin