Binance
Bitcoin fiyatında hafif bir düzeltme bekleniyor! İşte olası fiyat hedefleri
Bitcoin fiyatında hafif bir düzeltme bekleniyor! İşte olası fiyat hedefleri
Binance

Bitcoin (BTC) fiyatında hafif bir düzeltme bekleniyor! İşte olası fiyat hedefleri

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık bir hafta sonra 30.000 doların altına düştü. Diğer makro faktörlerin yanı sıra, BTC hakimiyeti ve uzun vadeli yatırımcılar tarafından tutulan bakiyeler gibi kritik zincir üstü veri noktalarında düşüş eğilimi gözlemlendi. BTC hafif bir düzeltme yaşayabilir mi?

Bitcoin, ilk çeyrekte %70’lik bir fiyat artışı sağladıktan sonra, 10 Nisan’da 30.000 doların üzerine çıkarak son rallisini konsolide etti. Küresel kripto piyasası kapitalizasyonu 1.26 trilyon dolara yükselirken, yatırımcılar artık BTC’nin ötesine bakıyor gibi görünüyor.

BTC hakimiyeti sarsıldı

BTC hakimiyeti (BTC Dominance) geçen hafta %2 oranında düştü. BTC hakimiyeti, Bitcoin’in piyasa değeri de dahil olmak üzere toplam kripto para piyasa değerinin yüzdesini takip eder. Aşağıdaki grafik, BTC.D’nin 12 Nisan’daki %49’dan 17 Nisan itibarıyla nasıl %47’ye düştüğünü göstermektedir.

Bitcoin (BTC) Crypto Market Dominance, April 2023

BTC hakimiyetindeki düşüş, piyasa duyarlılığında altcoin’lere doğru bir kayma olduğunu gösterebilir. Yatırımcılar altcoin’lerle daha fazla ilgilenmeye başladıklarında, Bitcoin varlıklarının bir kısmını diğer kriptoları satın almak için satabilecekleri için BTC genellikle pazar payını kaybeder. Sonuçta bu, Bitcoin fiyatında kısa vadeli bir düşüşe yol açabilir.

Aynı şekilde, uzun vadeli BTC sahiplerinin elindeki bakiyelerdeki düşüş, düşüş eğilimini daha da doğruluyor. IntoTheBlock’a göre varlıklarını 1 yıldan fazla elinde tutan kripto yatırımcıları, son haftalarda BTC’den uzaklaşmaya başladı.

9 Nisan ile 17 Nisan arasında, uzun vadeli yatırımcılar (Bitcoin’de bir yıldan fazla bir süredir tutulan adresler), yaklaşık 9 milyar dolar değerinde 300.000 BTC’yi boşalttı. Bu arada, kısa vadeli yatırımcıların elindeki bakiyeler son 30 günde %17 arttı.

Bitcoin (BTC) Price vs. Coins Time Held. April 2023

Uzun vadeli sahipler elden çıkardığında ve kısa vadeli yatırımcılar piyasada daha fazla etki kazandığında, varlık yavaş büyüme ve yüksek oynaklık yaşayabilir.

Bu nedenle, uzun vadeli kripto yatırımcıları, çeşitlendirme ve daha yüksek getiri için altcoin’lere bakıyor olabilir.

BTC fiyat tahmini: 28.300 dolarda güçlü destek

IntoTheBlock’un In/Out of Money (IOMAP) tablosuna göre, eğer ayılar kısa bir süre için hakim olursa, Bitcoin muhtemelen 28.000 doların altına düşmeyecek. IOMAP verileri, farklı fiyat seviyelerinde işlem gören Bitcoin’lerin hacmini izleyerek destek ve direnç bölgelerini belirlemeye yardımcı olur.

Aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, ayılar muhtemelen fiyatı aşağı çekmeye çalışacaklar, ancak BTC’yi ortalama 29.300 dolardan satın alan 405.000 adresin burada bir miktar direnci olacak.

Ancak bu seviye de kırılırsa, 28.300 dolar daha güçlü bir destek noktasıdır. Burada, 824.000 adresten oluşan 519.000 BTC’ye sahip bir yükseliş ordusu, fiyatı desteklemeye çalışacaktır.

Bitcoin (BTC) In/Out of Money Around Price data. April 2023

Bitcoin fiyatı son yerel seviye olan 30.750 doların üzerine çıkarsa, boğalar daha fazla güç kazanabilirler. Ancak, 1.3 milyon adreste bulunan 633.000 BTC sahibi yatırımcılar, kâr elde etmeye çalışırken yükselişi yavaşlatabilirler.

Bununla birlikte, Bitcoin bu direnci de aşarsa, bir sonraki önemli direnç noktası 33.000 dolar olabilir.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: