Rus petrol devi, Bitcoin madenciliğine başlıyor! Dengeler değişebilir
Rus petrol devi, Bitcoin madenciliğine başlıyor! Dengeler değişebilir

Rus petrol devi, Bitcoin madenciliğine başlıyor! Dengeler değişebilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Rusya’nın en büyük üçüncü petrol üreticisi Gazpromneft, petrol sahalarında madencilik operasyonları başlatmak için İsviçre merkezli Bitcoin madencilik firması BitRiver ile ortaklık kuruyor.

Rusya’da Bitcoin madenciliği devri

BitRiver bu iş birliği neticesinde Gazpromneft’e, altyapının henüz kurulmadığı yeni petrol sahalarında veya pahalı ulaşım maliyetleri olan uzak sahalarda veri merkezleri geliştirmesine yardımcı olacak.

BitRiver’ın kurucusu ve CEO’su Igor Runets, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Önümüzdeki iki yıl içinde BitRiver, ek olarak yüksek ve istikrarlı güç tüketimi sağlayacak olan petrol gazı dahil olmak üzere 2 gigawatt’a kadar güç ölçeklendirmesi ile güç yoğun bilgi işlem için kendi veri merkezlerini oluşturmaya yönelik projeleri hayata geçirmeyi planlıyor.”

BitRiver’ın Rusya’da başka anlaşmaları da var. Geçtiğimiz Nisan ayında ABD Hazine Bakanlığı, şirketin “Putin’in acımasız seçim savaşını desteklemeye yardımcı olduğunu” belirterek şirketi Hazine’nin Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC) listesine eklemişti.

Madenciliğin dengeleri değişebilir

Ancak BitRiver ve Gazpromneft arasındaki ortaklık yeni olsa da bu iş birliği bir ilk değil. Geçtiğimiz Mart ayında, ABD’nin en büyük petrol üreticisi Exxon Mobil’in Bitcoin madenciliği operasyonlarına pilotluk yaptığı bildirildi.

Gbextr

Benzer şekilde, ABD’li Bitcoin madencilik şirketi Crusoe Energy jeneratörleri ve madencilik ekipmanlarını Orta Doğu’daki Muscat, Umman’a taşıma planlarını duyurdu.

bitcoinmagazine


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin