in ,

Kusama ağı, şimdiye kadarki en büyük NFT’yi yayınladı

Kusama ağı, şimdiye kadar olan en büyük NFT'yi yayınladı
Kusama ağı, şimdiye kadar olan en büyük NFT'yi yayınladı

Kripto Para Haber – Kusama ağı en büyük blok zinciri tabanlı ve artırılmış gerçeklik sanat deneyimi, olarak Kanada’da geliştirildi. Kolombiyalı bir sanatçı olan Jessica Angel Vancouver, Kanada’daki en büyük blockchain tabanlı artırılmış gerçeklik sanat platformu yaratan öncülerden biri haline geldi.

Voxel Bridge artırılmış gerçeklik Kusama Ağı tarafından desteklendi ve ilk olarak Spheroid Universe tarafından kuruldu.


Kusama blockchain üzerinden AR deneyimi yaratmaya yardımcı oluyor

Yapılan açıklamalara göre, Vancouver’ın Cambie Köprüsü’nün güney kısmı yenilikçi kamusal sanat forumlarının vazgeçilmez merkez konumu haline geldi. Jessica Angel, küprüyü insanların deneyimlenmelerini sağlayan 19.000 metrekarelik bir alana dönüştürdü.

Yapılan açıklama, Voxel Bridge’in “üç dünyada aynı anda var olduğunu” söylendi. Cambie Köprüsü’nün altındaki tipik bir gerçek dünya galerisinden sonra artırılmış gerçeklik deneyiminden yararlanacak.

Üç bölümden oluşan sanat çalışmasının ilk bölümü, “Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisindeki en son gelişmeleri kullanarak çığır açan bir izleyici deneyimi” sunuyor. Yirmi farklı interaktif animasyon, ziyaret eden sanat severleri Kusama ağına bağlayacak. Ziyaretçiler böylece AR ve Kusama hakkında bilgi edinebilecek  “kanarya deneysel ağı” olarak bilinen tarihini öğrenme şansına sahip olacak.

Angel çalışmasında canlı blockchain verilerini, blockchain üzerinde doğrudan gerçek zamanlı bir projeksiyon geliştirmek için yaratıcı bir araç olarak kullandı. Böylece “bu soyut teknik kavramı” almış ve “insanlar sanat eseri aracılığıyla yaşayarak görebilecekleri” bir görselliğe dönüşecek.

Bu yenilikçi sanat platformu AR ve DLT teknolojilerinin birlikte kullanılmasıyla birlikte gelişim gösterdi. PR’ın sınıflandırdığı gibi, çok duyusal maceranın AR kısmı, Spheroid Universe tarafından yaratılırken, Kusama Ağı blockchain kısmını oluşturdu.

Vancouver Bienali Başkanı ve Sanat Direktörü Barrie Mowatt’ın açıklamasında Voxel Bridge’in DLT üzerinde çalışan dünyanın ilk sanat platformu olduğunun altını çizdi. Mowatt sözlerine, organizasyonun geleneksel kamusal alanlar ile AR teknolojisinin hızlandığı sanal gerçeklik arasındaki boşluğu kapatmayı hedeflediğini ekledi.

Mowatt konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Vancouver Bienali, sanatı öğrenmek kullanımla ilgileniyor, bu nedenle blockchain, kripto para, artırılmış veya sanal gerçeklikler gibi en son teknoloji terimleri hakkında gerçekten bir fikriniz yoksa, bu sanat enstalasyonuyla birlikte gerçekten erişilebilir ve görsel bir deneyim sunar.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son 24 saatteki performansıyla öne çıkan 5 büyük altcoin

Son 24 saatteki performansıyla öne çıkan 5 büyük altcoin

Bitcoin madenciliği yasallaşma yolunda ilerliyor; son durak Belarus mu olacak?

Bitcoin madencilik göçü devam ediyor! BTC hash oranı toparlanıyor