Binance
Bu token'ın gelişmeleri toplulukta endişe yarattı! Yatırımcılar ne yapmalı?
Bu token'ın gelişmeleri toplulukta endişe yarattı! Yatırımcılar ne yapmalı?
Binance

Bu token’ın gelişmeleri toplulukta endişe yarattı! Yatırımcılar ne yapmalı?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Ekibin 13 Temmuz’da MATIC’ten yeni bir “POL” yerel token’ına geçiş yapmayı planladığını açıklamasından bu yana Polygon (MATIC) fiyatı %18 düştü. Token taşıma planları, toplulukta endişeye mi yol açtı?

Zincir üstü veriler, token geçiş planlarının Polygon yatırımcıları arasında bir miktar belirsizlik yarattığını gösteriyor. Uzun süreli bir düşüş eğilimine dönüşecek mi?

Yeni MATIC cüzdan adresleri azaldı

Kripto yatırımcıları, token geçiş planlarına ilişkin netliği beklerken, Polygon ağında yeni MATIC cüzdanları açma konusunda isteksiz hale geldi.

Santiment tarafından derlenen veriler, 20 Temmuz’da yatırımcıların 2.893 yeni MATIC cüzdan adresi açtığını gösteriyor. Ancak 26 Temmuz’un sonunda, %78 gibi büyük bir düşüşle yalnızca 626 yeni adrese düştü.

Can Polygon (MATIC) Fiyat Düşüşünü Önleyebilir | Ağ Büyümesi, Temmuz 2023

Ağ Büyümesi, bir blockchain ağının yeni kullanıcıları çektiği günlük oranı kabaca tahmin eder. Yukarıda gözlemlendiği gibi düşmeye başladığında, ağ katılımının azaldığını gösterir.

MATIC Network Growth’taki bu düşüşün, 19 Temmuz’daki POL Tokenomics lansmanıyla aynı zamana denk gelmesi dikkat çekicidir. Bu devam ederse, token mevcut düşüş eğiliminden çıkamayabilir.

Balina yatırımcıları da olumsuz bir tavır sergiliyor

Fiyatı yakından takip eden bir balina yatırımcı grubu, MATIC’te düşüş eğilimi göstermeye başladı. Bu durum, MATIC’ten POL token’ı için geçişle ilgili endişeleri doğruluyor.

Özellikle, 10 ila 100 milyon arasında MATIC bakiyesine sahip olan balinalar, 18 Temmuz ile 27 Temmuz tarihleri arasında 23 milyon kripto para sattı.

Can Polygon (MATIC) Fiyat Düşüşünü Önleyebilir | Ağ Büyümesi, Temmuz 2023

Mevcut piyasa değeri olan 0,72 dolarda, balinaların yaptığı satışlar toplamda 16.5 milyon dolara denk geliyor. Tarihsel veriler, bu belirli balina grubunun daha önceki alım/satım eğilimlerinin MATIC’in fiyat hareketleriyle yakından ilişkili olduğunu göstermektedir.

Stratejik bireysel yatırımcılar da ticaretlerini bu duruma göre ayarlayabilir, bu nedenle önümüzdeki haftalarda MATIC satışları yoğunlaşabilir.

MATIC fiyat tahmini: 0,70 dolarlık destek çok önemli

Yukarıda analiz edilen zincir üstü göstergeler, MATIC’in 0,70 dolarlık destek seviyesini kaybetmesi halinde düşüş eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, en az 0,69 dolarlık fiyatla 270 milyon MATIC satın alan 10.000 yatırımcı ilk desteği sağlayabilir.

Ancak bu satın alma duvarlarına dayanamazsa, MATIC 0,65 dolara kadar düşebilir.

Polygon (MATIC) Fiyat Tahmini | NVT oranı, Temmuz 2023

Yine de, sonrasında MATIC 0,80 doların üzerine çıkar ve boğaların beklenmedik bir geri dönüş yapma olasılığı olabilir. Ancak yukarıda belirtildiği gibi, en fazla 0,80 dolarlık fiyattan 1.34 milyar MATIC token satın alan 51.000 yatırımcı, ralliyi yavaşlatabilir.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: