youtube
featured

Yatırımcılar dikkat! Bu altcoin Güney Kore borsasında delist edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – 8 Haziran Çarşamba günü, Upbit ve Bithumb gibi büyük Güney Koreli kripto para borsaları, önemli bir altcoini delist etti. Piyasanın eski varlıkları arasında gösterilen Litecoin yaprak dökümü yaşıyor. Henüz piyasada fazla varlık yok iken aklımıza gelen nadir varlıklardan biriydi. Şimdi ise iyice geriye gidiyor gibi. Sıralama olarak da iyice gerileyen altcoin, şimdilik 20. sırada tutunuyor.

Ana Litecoin ağında MimbleWimble Extension Block (MWEB) güncellemesinin etkinleştirilmesi nedeniyle Litecoin’i (LTC) desteklemeyi bırakmaya karar verdiği borsalar tartından biliniyordu. Şimdi bununla ilgili yeni bir karar alındı.

Upbit’in açıklamasına göre, Litecoin’i (LTC) listeden çıkarma kararı aldı. Güney Kore’nin, yasa dışı kara para aklamayı veya şantaj finansmanını önlemek için borsaların işlemleri şeffaflık açısından kontrol edebilmesini gerektiren Özel Finansal Bilgi Yasası tarafından yönlendirildi.

Altcoinde yaprak dökümü yaşanıyor

MimbleWimble, sadece Litecoin (LTC) ağındaki gizliliği artırmak için uygulandı. Gizli işlemler ve gönderici ve alıcı giriş ve çıkışlarını gizleyen ve birden fazla işlemi tek bir işlemde birleştiren CoinJoin dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler kullanıyor.

Upbit ayrıca borsanın Litecoin Vakfı’na MWEB güncellemesi ile ilgili bir talepte bulunduğunu ve talebe verilen yanıta dayanarak anonim transfer teknolojisinin kapsamlı bir incelemesinin yapıldığını belirtti. İnceleme sonucunda, bir güncellemede yer alan ifşa etmeme seçim özelliğinin Finansal Bilgi Yasası tarafından yasaklanan anonim iletim teknolojisi ile tutarlı olduğu belirlenerek Litecoin (LTC) ticareti desteğinin kesilmesine karar verildi.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin