featured

Litecoin, kritik direnci kırarsa yolu açık! Yükseliş momentumu ne kadar güçlü?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasında yakından takip edilen altcoin’lerden bir tanesi olan Litecoin, bugün yapılan fiyat analizine göre yükseliş gösteriyor. Bu yazının yazıldığı sırada 68 dolar civarında işlem gröen altcoin için destek noktası 65,90 dolar seviyesinde bulunuyor.

Altcoin, geçtiğimiz gün 65,90 dolar seviyesinden destek buldu. Şimdi ise yükseliş momentumunu sürdürmeye çalışıyor İlk önce 65,90 dolarda destek buldu ve 69,56 dolar seviyesinde bir direnç ile karşılaştı. LTC, destek noktasını kırmayı başardı ve şu anda 68 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto para piyasası, yaklaşık bir hafta boyunca yatay hareket etti. Bunun ardından sonunda canlanma belirtileri gösterdi ve başta piyasa lideri Bitcoin olmak üzere altcoin’lerin çoğu yükseliş kaydetti. Yükseliş kaydeden altcoin’lerden bir tanesi olan LTC, bu ivmeyi korumak istiyor. Litecoin için bir sonraki direnç noktası 69,56 dolar seviyesinde bulunuyor. Bu seviyenin kırılması ile birlikte yeni hedef 70 dolarda olacaktır.

Litecoin 24 saatlik fiyat grafiği analizi

1 günlük fiyat grafiğinde yükseliş momentumu hâkimken, bu trendin oldukça güçlü olduğu görülüyor.

Litecoin

Teknik göstergelerden MACD şu anda yükseliş bölgesinde ve yükselmeye de devam ediyor. Dolayısıyla yükselişin en azından kısa vadede bir süre daha devam edeceği söylenebilir. Bir diğer teknik gösterge olan RSI, şu anda 50 endeksinin üzerinde işlem görüyor ve yükselmeye devam ediyor. Yükseliş eğiliminin devam edeceğinin bir başka göstergesi de budur. MA50 ve MA200 seviyelerinin her ikisi de yükseliyor. Bu da boğaların piyasanın kontrolünde olduğunu gösteriyor.

Gbextr

LTC 4 saatlik fiyat grafiği analizi

4 saatlik grafikte, yükselen üçgen modelini kırılmasının ardından altcoin’in 69,56 dolarda bulunan bir direnç ile karşı karşıya olduğu görülebilir.

4 saatlik fiyat grafiğindeki teknik göstergeler de güçlü bir yükseliş eğilimi olduğunu gösteriyor. MACD sinyal çizgisinin üzerinde ve yükseliyor. RSI şu anda 50 endeksinin üzerinde ve yükselmeye devam ediyor. Bunlar yükselişin kanıtlarıdır.

Sonuç olarak

Altcoin’in şu anda 69,56 dolarda bulunan çok kritik bir direnç noktası ile karşı karşıya olduğu söylenebilir. Eğer bu direnç noktası kırılırsa Litecoin çok güçlü bir şekilde yukarı doğru hareket etmeye devam edebilir. Piyasa lideri olan Bitcoin’in yükselişiyle birlikte piyasada genel olarak olumlu bir havanın hâkim olduğu söylenebilir.

cryptopolitan


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin