Ticaret botları

Ticaret botlarıyla kripto ayı piyasasını nasıl yenersiniz?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaları şu anda düşüşte, ancak akıllı tüccarlar, kâr elde etmeye devam etmek için otomatik ticaret botlarını kullanarak portföylerini oluşturma fırsatı görüyorlar. Birçok perakendeci ve kripto meraklısı yatırımcı piyasadan korkarken, deneyimli yatırımcılar bunu bir birikim aşaması olarak görüyor. Varlıklar şu anda düşük fiyatlı ve akıllı tüccarlar herhangi bir piyasada nasıl kazanacaklarını bildikleri için alıp satıyorlar.

 

Ayı piyasası tüccarı olarak aradığınız şey, genel aşağı veya yan eğilim içindeki günlük yukarı ve aşağı fiyat hareketleridir. Küçük düşüşleri satın almak ve küçük sıçramaları satmak, manuel ticaret yapıyorsanız çok yorucudur, bu nedenle stratejinizi yürütmek için botları kullanan otomatik bir ticaret yönetim sistemi kullanmayı düşünmelisiniz.

Tüccarlar ayı piyasasında botlarla nasıl para kazanıyor?

 

Bir ayı piyasası tüccarının, kar elde etmek için büyük olasılıkla çok sayıda küçük kar marjı ticareti yapması gerekecektir. Bunu kendinizi çıldırtmadan yapmanın en iyi yolu, profesyonellerin kullandığı gibi botları kullanmaktır.

Hâlâ düşmekte olan veya yüksek derecede oynaklık yaşayan bir piyasa için, anlaşmaları ne zaman açıp kapatacağını söylemek için yerel veya 3. taraf sinyallerini kullanan bir DCA botu kullanmanız gerekir. Tüccarlar bunları, fiyat belirli bir yüzde düştüğünde satın alacak şekilde yapılandırabilir ve ardından fiyat tekrar yükseldiğinde bir satışı tetikleyebilir. Bu çok basit bir açıklama, ancak bot son derece esnek. Ayrıca, Binance gibi bir borsada Vadeli İşlemlerin ticaretinin yanı sıra uzun veya kısa stratejiler için de kurulabilir.

Ticaret yapmak istediğiniz koin yan hareket ediyorsa, destek ve direnç arasında zıplıyorsa, bir Grid botu kullanabilirsiniz. Bir Grid Botu, bir dizi yatay fiyat çizgisine sahiptir. Fiyat desteğe doğru düştükçe, bot her satıra bir satın alma emri verir. Fiyat dirence doğru yükselirken, her satıra satış emri verir. Bu küçük fiyat hareketlerinden yararlanmak, Scalping olarak da bilinir. Bu, tüccarların, HODLer’ların hiçbir değer görmeyeceği bir coin yatırımından tutarlı kârlar elde etmelerini sağlar.

Daha yeni yatırımcılar için, DCA veya Grid botları için önceden ayarlanmış bot şablonları sunan bir platform seçmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz çünkü bu, yapılandırmayı büyük ölçüde basitleştirecektir. Yeni bir bot oluşturmak sadece daha hızlı olduğundan ve takas etmek istediğiniz borsa ve koin çifti için zaten bir tane ayarlamışsa sıfırdan bir bot oluşturmaya gerek olmadığı için, gelişmiş yatırımcılar bile bu önceden ayarlanmış şablonlardan yararlanabilir.

Bir koin güneye gitmeye devam edeceğini düşünüyorsanız, Options botları da harika bir seçimdir. Satım opsiyonu sözleşmesi, opsiyon sözleşmesinin süresi dolduğunda belirli bir fiyattan satmanıza olanak tanır. Örn: Şu andan itibaren bir hafta sonra 19.000$’dan bir BTC için, mevcut fiyatı 20.000$ ve sözleşme için 500$’lık bir prim ile bir Satım opsiyonu satın alıyorsunuz. Fiyat 16.000$’a düşer ve siz bu opsiyonu kullanıp 19.000$’a satarsınız. 500$’lık sözleşme ücreti çıkarıldığında, 4.000$ kaybetmek yerine 2500$’ı geri kazandınız. Ancak BTC’nizi satmak istemiyorsanız, onun yerine Seçenekler sözleşmenizi pozisyonundan çıkmaya çalışan birine satabilirsiniz ve bu, Put sözleşmelerinden gerçekten kazanç sağlayabileceğiniz yerdir.

Varlıkları ucuzken biriktirmek istiyorsanız, bir HODL botuna ihtiyacınız var. Bu bot, belirlediğiniz aralıkta seçtiğiniz varlığın sabit bir miktarını satın alır. Örneğin, her Perşembe sabah 9’da 200$ BTC almaya ayarlamış olabilirsiniz. Ana hedefiniz Bitcoin gibi tarihi güçlü fiyat performansına sahip bir varlık biriktirmekse bu mükemmeldir.

Her zaman olduğu gibi sadece takas etmek istediğiniz coinleri değil, kullanmak istediğiniz platformu da araştırmanızı tavsiye ederiz. 3Comması tavsiye ediyoruz çünkü 2017’den beri varlar, botları çok sağlam ve onları yapılandırabilecekleriniz konusunda esnek ve tüm büyük borsaları destekliyorlar.

Okurlarımız için 3Commas, aylık PRO aboneliği için %15 indirim sunuyor. Promosyon kodunu kullanın: qr3wYEE4

Ve kripto ticaretini tartışmak için Telegram topluluklarına abone olun: https://t.me/commas_turkey

(Sponsorlu makale) Sorumluluk reddi: Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir. Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us  

Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel kripto para haberlerini Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin