featured

Devam eden Ripple vs. SEC davasında takip edilmesi gereken önemli tarihler…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Ripple, SEC’in temyiz talebinin kesin şekilde reddedilmesiyle SEC davasında bir galibiyet daha elde etti. Yargıç Analisa Torres tarafından 3 Ekim’de verilen kararda belirtildiği üzere “SEC’in temyiz başvurusu reddedildi ve SEC’in erteleme talebi tartışmalı olduğu için reddedildi.”

Bu kazanımla birlikte Ripple-SEC davası artık ilerleyebilir. Çünkü SEC daha önce mahkemenin herhangi bir çözüm davasını ve herhangi bir ön duruşma işlemini, geçici sertifika talebi ve herhangi bir temyiz beklemedeyken durdurmasını talep etmişti.

Ve şimdi kurumsal satışlarla ilgili kalan Ripple davası için bir takvimimiz var: 4/23/2024.

Her zaman olduğu gibi @FilanLaw’a teşekkürler!

https://t.co/UaYKvA6nQs pic.twitter.com/TXj3P3JHkq – WrathofKahneman 🪝 (@WKahneman) 4 Ekim 2023″

Bu çerçevede Yargıç Torres önemli tarihleri ortaya koydu. Ripple-SEC davasının duruşması 23 Nisan 2024 tarihinde sabah 9:00’da başlayacak.

4 Aralık’ta taraflar her türlü kısıtlama önergesini ve gerekli tüm ön duruşma başvurularını sunmalı ve istenen belgeleri mahkemeye teslim etmelidir.

Her türlü kısıtlama talebine karşı itirazlar 18 Aralık 2023 tarihine kadar sunulmalıdır.

16 Nisan 2024 tarihinde, saat 14:00’te tüm tarafların avukatları son bir ön duruşma konferansı için hazır bulunmalıdır.

Belirtildiği üzere nihai ön duruşma konferansından önce her iki tarafın avukatları ve tarafların kendileri, konunun çözümünü görüşmek üzere en az bir saat şahsen bir araya gelmelidir.

Daha önce bildirildiği üzere Ripple ve hukuk meseleleri mahkemeye gitmiyor. Kalan anlaşmazlıklar yalnızca Ripple yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse ile ilgili.

Ripple & SEC davasında geriye dönüş…

Aralık 2020’de düzenleyici kurumun, Ripple ve iki yöneticisine karşı Menkul Kıymetler Yasası’nın 5. Bölümünü ihlal ederek menkul kıymetlerin yasadışı teklif ve satışını iddia eden davasını açtı.

SEC ayrıca Ripple yöneticileri Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un şirketin Bölüm 5 ihlallerine yardım ve yataklık ettiğini iddia etti. 13 Temmuz 2023 tarihinde mahkeme, tarafların özet karar için yaptıkları çapraz başvuruları kısmen kabul etti ve kısmen reddetti.

SEC

Mahkeme, Howey’i sanıkların XRP teklif ve satışlarının her bir kategorisine uyguladı ve Ripple’ın kurumsal satışlarının yatırım sözleşmelerinin tekliflerini veya satışlarını oluşturduğu. Ancak Ripple’ın programatik satışlarının ve diğer dağıtımlarının olmadığı sonucuna vardı.

Mahkeme ayrıca Larsen ve Garlinghouse’un “bireysel satışlarının” Ripple’ın programatik satışının analizinde belirtilen nedenlerle büyük ölçüde aynı nedenlerle yatırım sözleşmelerinin teklifi veya satışı olmadığına karar verdi.

Bununla birlikte mahkeme sanıkların yasal süreç savunmalarını reddetti ve SEC’in Larsen ve Garlinghouse’a karşı yardım ve yataklık iddiasıyla ilgili özet karar talebini reddetti.

U.Today

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin