Terraform Labs, şüpheli token satışlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor!
Terraform Labs, şüpheli token satışlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor!

Terraform Labs, şüpheli token satışlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Terraform Labs, ABD SEC’in Terra ve Do Kwon’a karşı açtığı davada karar vermeden önce, ellerindeki milyonlarca kripto token’ı satıyor.

Do Kwon ve Daniel Shin tarafından ortaklaşa kurulan Terraform Labs, son iki günde yaklaşık 110.000 Convex Finance (CVX) token’ını 450.000 dolar değerinde sattı.

Mayıs ayında Terraform Labs, 1.8 milyon CVX token’ını yaklaşık 8.7 milyon dolar değerindeki bir cüzdan adresine taşımıştır. Bu token’lar 277 gün boyunca hareketsiz kalmıştır. Terraform Labs, Convex Finance’in (CVX) en büyük sahiplerinden biridir ve geçen yıl büyük miktarda token kilitlemiştir.

Do Kwon’un Terraform Labs’ı CVX token’larını satıyor

Terraform Labs’a bağlı olan “0x15A5” adresi, 12 Temmuz ve 13 Temmuz tarihlerinde 110.000 CVX token’ını Tether (USDT) ve Ethereum (ETH) ile takas etmiştir. 60.000 CVX token’ı USDT’ye ve 50.000 CVX token’ı ise yaklaşık 200.000 dolar değerindeki 107 ETH’ye dönüştürülmüştür.

Şu anda, en büyük sahibi olan cüzdan adresinde 1.68 milyon CVX token (6.7 milyon dolar değerinde) bulunmaktadır. Bu adres, Terraform Labs cüzdan adresinden 1.83 milyon CVX token almıştır. İlginç bir şekilde, Terra-LUNA krizinden neredeyse bir yıl sonra gerçekleşen bu milyonlarca dolarlık işlem, kripto topluluğunda soru işaretleri uyandırmış ve sektörde başka bir zorluk hakkında endişelere yol açmıştır.

Ancak bu işlemler, kurucu ortak Do Kwon’un Karadağ’da sahte pasaport davasıyla ve ABD SEC’in Terraform Labs, Do Kwon ve diğer bağlı kuruluşlara karşı devam eden dava ile ilgili süreçte gerçekleşmiştir. Do Kwon, Karadağ’da Güney Kore’ye iade edilmesi için hazırlanırken yıl sonuna kadar tutuklu kalmaya mahkum edilmiştir.

Bu arada, US SEC vs Terraform davasında Yargıç Jed Rakoff, davayı reddetme önergesini 14 Temmuz’a kadar karara bağlayacağını belirtmiştir.

Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) fiyatı düştü

Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) fiyatları, Do Kwon’un Mart ayında Karadağ’da tutuklanmasının ardından ve ayrıca yargıcın geçen ay Do Kwon’u suçlu bulmasının ardından düştü.

LUNA fiyatı şu anda 0,587 dolardan işlem görüyor ve Do Kwon’un tutuklanmasının ardından %50’nin üzerine düştü. Bu arada, LUNC fiyatı son 24 saatte %1 artışla 0,000084 dolardan işlem görüyor. LUNC fiyatı da Do Kwon’un tutuklanmasından bu yana yaklaşık %50 düştü.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin