Sıcak Gelişme: Amerika, kripto incelemesi için AB’yi ziyaret ediyor

Sıcak Gelişme: Amerika, kripto incelemesi için AB’yi ziyaret ediyor

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para HaberKripto piyasası şubat ayının son günlerine yine hareketli başladı. Piyasadaki fiyatlanmaların yanında ayrıca genel haber akışı da yoğun şekilde yaşanıyor. Özellikle Amerika kanadında sıklıkla kripto incelemesi vurgulanıyor.

Amerikalı düzenleyiciler, son olarak Avrupa Birliği’ni kripto düzenlemesiyle ilgili ziyarette bulunuyor.. Amerika bu işin için bir heyet oluşturarak Avrupa’ya gönderdi. Hatırlayacağınız üzere geçen hafta SEC ve düzenleyiciler kripto piyasasını kıskacı altına almıştı. Komite şimdi de Avrupa’daki kripto incelemesi için ziyarette bulunuyor.

ABD’deki düzenleyicilerin kripto baskısının ortasında Kongre, Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) kripto düzenlemesini incelemek için Avrupa Birliği’ne bir ekip gönderiyor. Kriptoya karşı son düzenleyici eylem, kripto alanı için büyük bir endişe kaynağıdır.

Kripto incelemesi için sürpriz karar

ABD Kongre üyeleri, kripto incelemesi için Avrupa’ya seyahat etti. Üyeler, AB yetkilileri ve düzenleyicilerinin yanı sıra kripto endüstrisi lobicileri ile görüşecekler. Gündem, Avrupa Bankacılık Otoritesi ve Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi dahil olmak üzere AB parlamentosu üyeleri ve düzenleyicilerle yapılan toplantılardır.

Fransız kripto ticareti grubu Adan’ın başkanı ve heyet ile görüşenlerden biri olan Faustine Fleuret, 

“MiCA, AB’de faaliyet gösteren veya başlatmak isteyen şirketlere yasal kesinlik sağlayacak. Mükemmel olmasa da kuralların ne olduğunu bileceğiz.”

MiCA yasası, kripto yatırımcılarına yatırımcı koruması ve güvenliği sağlamak için AB’deki başlıca kripto düzenlemesi olarak görülüyor. Bununla birlikte, DeFi ve bunun geleneksel piyasa üzerindeki etkisi, düzenleyiciler için hâlâ bir endişe kaynağı. Sonuç olarak, MiCA ile ilgili nihai oylama, 400 sayfalık yönetmeliğin tercümesindeki gecikmeler nedeniyle Nisan ayına ertelendi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin