featured

Kripto piyasasında yatay eğilim sürerken yatırımcılardan beklenmedik bir hamle geldi!

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto piyasasında genellikle hafta sonlarında çok fazla hareketlilik olmaz ve Cumartesi fiyatları da tam olarak bunu gösteriyor. Son 24 saatte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi önde gelen kripto para birimleri sadece %0,1 ve %0,3 oranında hareket etti.

Buna ek olarak, Santiment tarafından sağlanan veriler, kripto yatırımcılarının sessizce paralarını kripto borsalarından çektiğini gösteriyor.

Kripto piyasasında hareketlilik azalıyor

Yukarıdaki tweet’te görüldüğü gibi, BTC’nin borsalardaki dolaşımdaki arzı, Aralık 2017’de ilk kez 20.000 dolara ulaştığından bu yana en düşük seviye olan %5,7’ye geriledi. Aynı şekilde, ETH’nin mevcut arzı, 2015’ten beri en düşük seviye olan %10,1’e düştü.

Bu durum, ETH sahiplerinin kripto paralarını borsalarda tutmak yerine stake etmeyi tercih etmelerinden kaynaklanıyor.

Bu ayrıntılar göz önüne alındığında, piyasanın en azından gelecek yılın ikinci yarısına kadar bir boğa koşusuna hazır olmayabileceği düşünülüyor. Şu anda yatırımcılar, spot piyasaları yerine vadeli işlemlerde işlem yapıyor.

Bununla birlikte, genel hava kısmen düşüş eğiliminde olduğundan ve piyasada riski artıran meme coin’ler olduğundan, BTC için fiyatın 25.000 dolara düşme olasılığı artıyor.

Bitcoin destekçilerinin ve muhtemelen tüm kripto pazarının en büyük fiziksel buluşması olan Bitcoin 2023’ün bugün 20 Mayıs’ta sona ermesi planlanıyor. Son iki gün içinde, Endonezya’nın BTC’ye olan ilgisi ve Robert Kennedy Jr.’ın kampanya fonlarını BTC ile kabul etmesi gibi gelişmeler yaşandı.

cryptonewsland


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin