Kripto piyasasında belirsizlik sürüyor: XRP düşerken balinalar harekete geçti
Kripto piyasasında belirsizlik sürüyor: XRP düşerken balinalar harekete geçti

Kripto piyasasında belirsizlik sürüyor: XRP düşerken balinalar harekete geçti

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – XRP‘nin fiyatı, makroekonomik belirsizlik ve endüstri endişelerinin yol açtığı düşüşlerle birlikte kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düştü. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Bitcoin ağında olağandışı bir sıkışıklık görüldüğü için BTC çekme işlemlerini iki kez duraklattı. Binance’te BTC çekme işlemleri yeniden başladı, ancak Bitcoin ve kripto piyasası hâlâ FUD nedeniyle kayıplarla ticaret yapıyor.

Bu yazı yazılırken, XRP son 24 saatte %5,33 düşüşle 0,433 dolardan işlem görüyor. XRP fiyatı, boğaların Nisan ayı ortasında fiyatını 0,54 dolar seviyesinin üzerine çıkarmak için başarısız bir girişimde bulunmasının ardından istikrarlı bir düşüş gösterdi.

Mayıs ayının başından bu yana kripto piyasası satışları, XRP’nin olumlu görünümüne yardımcı olmadı ve XRP, ayın sekiz gününden sadece ikisini yeşil olarak işaretledi. Ortaya çıkan satış baskısı, XRP’yi 0,48 dolar seviyesindeki 50 günlük MA seviyesinin altına getirdi.

Şimdi, günlük RSI yaklaşık 30 seviyesinde, bu da XRP’nin aşırı satış seviyelerine yaklaştığını gösteriyor. RSI, genellikle aşırı satım veya düşük değerli bir durumu gösteren 30 veya altındaki bir okuma ile belirtilir.

Bu durumda, aşırı satış koşulları doğrulandıktan sonra, XRP’nin rahatlama toparlanması göstermesi muhtemeldir. Ancak düşüşler devam ederse, XRP için en yakın büyük destek 200 günlük MA ile 0,41 dolar seviyesinde çakışacaktır.

Balinalar hamlelerini yapıyor

XRP’deki son düşüş göz önüne alındığında, büyük sahipler veya balinalar ağda hareket ediyorlar. Kripto veri izleyicisi Whale Alert, son 24 saat içinde bazı büyük XRP hareketlerini tespit etti.

En sonuncusu, Crypto.com borsasından anonim bir balina cüzdanına 21.874.438 dolar değerinde 50 milyon XRP transferiydi.

Aynı şekilde, 51.650.912 dolar değerinde 113.2 milyon XRP bilinmeyen balina cüzdanları arasında takas edildi.

Bu arada, değeri 13.243.791 dolar olan 29 milyon XRP, bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp kripto borsasına taşındı.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin