Cardano'nun DeFi alanındaki ilerlemesi büyük bir fiyat hereketinin habercisi mi?
Cardano'nun DeFi alanındaki ilerlemesi büyük bir fiyat hereketinin habercisi mi?

Cardano’nun DeFi alanındaki ilerlemesi büyük bir fiyat hereketinin habercisi mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Cardano (ADA), Merkezi Olmayan Finans (DeFi) ekosisteminde rakiplerinin üzerinde baskı kuruyor. DeFiLlama’dan elde edilen verilere göre, Cardano’nun Kilitli Toplam Değer (TVL) oranı büyük bir sıçrama kaydetti. Şu anda kilitli olan ADA miktarı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 566,34 milyon birime ulaşmış durumda.

ADA TVL

Yukarıdaki verilere göre, bu büyük artış, yılın başından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve Cardano’nun daha işlevsel akıllı sözleşme protokolüne doğru ilerlerken yatırımcıların ilgisini yansıtıyor. ATH’sine ulaşan TVL miktarı, Cardano’daki çeşitli merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) işlevselliğinin yatırımcılar için oldukça çekici olduğunu kanıtlıyor.

Cardano’nun DeFi TVL’sindeki büyüme, protokolün bu alandaki ivmesinin arttığını gösteriyor. Bununla birlikte, bu etki şu anda fiyat hareketlerine yansımıyor. Son 24 saat içinde Cardano sadece %6,24 oranında artarak fiyatı 0,2933 dolar seviyesine ulaştı.

Cardano büyümesini sürdürüyor

Birçok gözlemciye göre Cardano, büyüme ivmesini tanımlayan en önemli açıdan diğer protokollere göre geride kalmış olsa da, akıllı sözleşme merkezleri arasında önemli bir öncü olarak kabul ediliyor. Son birkaç ayda, ADA mevduatlarında hızla büyüyen Ethereum’a kıyasla Ethereum mevduatlarında keskin bir düşüş yaşandı.

Token mevduatlarına dayalı yapılan karşılaştırma, Cardano’nun nispeten daha iyi bir performans sergilediğini gösteriyor, ancak bu hakimiyetin tam anlamıyla fiyatla ilişkili olmadığını belirtmek önemlidir.

Ekosistemin büyümesini teşvik etmek için Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ve diğer temel geliştiriciler, protokol üzerinde önemli çalışmalar yürüttü. İnovasyonda çeşitlilik sloganını benimseyen Cardano, günümüzün en büyük DeFi merkezlerinden biri olmayı hedefliyor ve üst sıralarda yer almak için çaba harcıyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin