Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Fiyatlar nasıl etkilenebilir?
Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Fiyatlar nasıl etkilenebilir?

Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Fiyatlar nasıl etkilenebilir?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Zincir üstü analitik firması Santiment‘e göre, Bitcoin balinaları, 11 Nisan’da 30.000 doların üzerinde kâr elde edilmesinden bu yana sessizce yeniden birikiyor.

Bitcoin fiyatı, 14 Nisan’da 31.050 dolar civarındaki yüksek seviyelerden geri dönerek, 24 Nisan’da 26.965 dolar seviyesine kadar düştü. Ancak, hatırlamamız gereken şey, fiyatın yüksek seviyelerden geri dönerek daha yüksek bir dirençle karşılaşmasıdır.

Fiyat performansı açısından, 2023’ün başı tarihsel olarak iyi geçti ve yol boyunca çok az kayda değer düzeltme oldu. En büyük düzeltme %18,6 idi.

Santiment, 100 ila 10.000 BTC tutan adreslerin çantalarına toplu olarak 64.094 coin eklediğini belirtiyor. Balinaların veya büyük yatırımcıların genellikle konsolidasyon dönemlerinde düşük fiyattan satın aldıkları bilinmektedir.

Glassnode da, Bitcoin yatırımcılarının ayı piyasasının derinliklerinde kısa bir agresif dağıtım döneminin ardından hakim birikim rejimine geri döndüğünü gözlemledi.

Yazım sırasında, Bitcoin 29.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Önde gelen kripto para birimi, son 24 saatte marjinal bir artışla 29.301 dolar seviyesine yükseldi. Bitcoin, Çarşamba günü 30.050 dolara ulaştıktan sonra düştü.

Bitcoin’in 30.000 dolar işaretini bir kez daha geri kazanma girişimi sonuç vermedi. Varlık, 28.000 dolar ile 29.900 dolar aralığında işlem görüyor.

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki: Daha fazla Bitcoin satın alın!

Yazar Robert Kiyosaki, George Orwell’in 1984 tarihli “Big Brother is Coming” adlı kitabından alıntı yaparak takipçilerini altın, gümüş ve Bitcoin almaya teşvik ediyor.

Reuters’e göre, ABD’li yetkililer First Republic Bank’ı kurtarmak için acil görüşmeleri koordine ediyorlar. Ancak bankanın danışmanları liderliğindeki özel sektör çabaları henüz bir anlaşmaya varmadığı için mali piyasa krizi derinleşiyor. First Republic, zengin müşterilerin mevduatlarını çekmeye başlaması ve bankanın sendelemesinden sonra Mart ayında ABD bölgesel bankacılık krizinin merkezi oldu.

Ekonomist ve altın bağımlısı Peter Schiff, gerçek krizin ABD Doları olacağını söyleyerek yaklaşan bir kriz öngörüyor. Ekonomi resesyona girerken, enflasyondaki bir sonraki artışın faiz oranlarını daha da yükselteceğini tahmin ediyor.

Glassnode, Bitcoin için piyasanın yılın ilk çeyreğinde olduğundan daha az belirleyici göründüğünü gözlemliyor ve şu anda çeşitli cüzdanlardaki birikim ve dağıtım davranışının karışık kaldığını belirtiyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin