featured

Aylık aktif adreslerde blockchain’ler arasındaki sıralama değişti! İşte, ayrıntılar…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber –  Blockchain analitik firması Nansen’e göre, altı büyük blockchain’in Mart ayında bir milyondan fazla aktif adresi vardı. Bu bağlamdaki adresler, bir işlemi yürüten adresleri ifade eder.

Verilen altı blockchain BNB Chain, Solana, Ethereum, Polygon, Arbitrum ve Fantom’dur.

blockchain

BNB zinciri, 13,3 milyon kullanıcıyla aktif adreslerde lider konumda. Solana ağındaki aktif cüzdanlar Mart ayında artarak Ethereum da dahil olmak üzere diğer blockchain’leri geride bıraktı.

Solana için aktif cüzdan sayısı 5,8 milyon olurken, Ethereum’un 5,2 milyon aktif adresi var. Böylece Ethereum Solana’nın ardından üçüncü sırada yer aldı. Polygon, Arbitrum ve Fantom ise sırasıyla 3,9 milyon, 2,2 milyon ve 1 milyon aktif adrese sahip.

BNB liderliği koruyor

BNB zincirinde, Binance ve PancakeSwap aktif kullanıcılar açısından başı çekiyor. Ancak Space ID Protocol gibi Web3 sosyal projeleri de gelişiyor. Solana’da Raydium Protokolü, Stepn ve Orca en yüksek kullanıcı sayısına sahip pakete liderlik etmeye devam ediyor.

Bu arada Ethereum’da son 30 gün içinde, zksync ve StarkWare muhtemelen airdrop çiftçilerinin diğer zincirlerle köprü kurması nedeniyle kullanıcı sayısında %1,322 ve %805’lik şaşırtıcı bir artışlar yaşadı.

U.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin