Bitcoin olgunlaşmak için düzenlemelere ihtiyaç duyuyor

Bitcoin ve benzeri kripto paralar düzenlemeler ile büyüyecek
Bitcoin ve benzeri kripto paralar düzenlemeler ile büyüyecek

Kripto paranın düzenlenmesi devam eden bir sorun olmaya devam ediyor. Çok sayıda ülke çeşitli çabalarla bunu yapmaya çalışıyor. Güney Kore’nin bile bu konuda resmi bir düzenlemesi bulunmuyor. Ancak Bitcoin ve benzeri kripto paralar olgunlaşmak için sektöre yönelik düzenlemelere ihtiyaç duyuyor.

Güney Kore’de bile bu konuda resmi düzenlemeler bulunmuyor

Güney Kore‘de kripto paraların geleceği oldukça parlak görünüyor. Yerel borsalar her gün yüksek miktarda işlem hacmi yaratıyor. Bu, bazı yerel platformların kurbanlara ve hırsızlığa karşı yıllardır sorun yaşamasına rağmen büyüyen bir sektör. Hükumet yetkilileri arasındaki kripto tutumu da iyi bilinmiyor. Bu pozitivizme rağmen, ülkede hala bir kripto para birimi düzenlemesi yok.

Bu, ülkedeki politika yapıcılar için süregelen bir sorundu. Hukukçular şimdi Güney Kore hükumetinden işleri hızlı bir şekilde hareket ettirmelerini istiyorlar. Yatırımcıların korunması, bir numaralı öncelik. Dahası, kılavuz eksikliği, ülkede faaliyet gösteren Blockchain şirketleri için belirsiz bir gelecek oluşturuyor.

Kripto para düzenlemeleri ile ilgili tereddüt hiçbir zaman olumlu bir unsur değil. Yerel yetkililer geçmişte Blockchain’e karşı laissez-faire yaklaşımları nedeniyle eleştirildi. Bir çerçeve geliştirmek, dikkatlice düşünmeden yapılabilecek bir şey değil. Kore Barolar Birliği’ne göre, kripto para birimleri hala yerel ekonomi için bir risk olarak görülüyor.

Bitcoin ve benzeri kripto paralar düzenlemeler ile büyüyecek

Güney Kore’nin hala aktif bir kripto para birimi düzenlemesine sahip olmamasının iyi bir nedeni var. Endüstrinin bakış açıları üzerinde bir çalışma, bir süredir devam ediyor. Kapsamlı çalışma tamamlanana kadar düzenleyici önlemler önerilecek. Güney Kore hükumeti bu konuda finansal düzenleyicilerle açık bir diyalog sürdürüyor.

Kripto para ve Blockchain ile ilgili belirsizliği ele almak kolay değil. Her iki endüstrinin de avantajları var ama aynı zamanda önemli riskler de var. Herhangi bir karar vermeden önce madalyonun her iki tarafını dikkatle değerlendirmek önemli. Şimdilik, hükumet her iki sektörle ilgili yönetmeliğin getirilmesi için herhangi bir zaman çizelgesi paylaşmadı.

Dünyadaki diğer ülkeler benzer mücadelelerden geçiyor. Hindistan, her iki sektördeki konumunu henüz kamuya açık hale getirmedi. ABD’deki yetkililer de kripto para birimine daha fazla meşruluk kazandırmanın yollarını arıyorlar. Artık Bitcoin’in resmi olarak “olgunlaşması” söz konusu olduğunda, bu tür tedbirler daha da önem kazanıyor. Güney Kore sanayiyi incelemeye devam ederken, geçici kripto düzenlemeleri uygulanmalı mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Livebitcoinnews

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance