Araştırma: “Yasal düzenlemeler, kripto para fiyatları üzerinde pozitif etkiye sahip.”

Yasal düzenlemeler, kripto para fiyatları üzerinde pozitif etkiye sahip
Yasal düzenlemeler, kripto para fiyatları üzerinde pozitif etkiye sahip

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, kripto paralarla ilgili yasa düzenlemelerinin kripto para piyasasını etkileyebilmesine ışık tutuyor. Swiss Bank of International Settlements (BIS) tarafından yapılan analiz, yeni yasal çerçevelerin oluşturulmasına ilişkin haberlerin fiyatlar üzerinde en olumlu etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Çalışmaya göre yasal düzenlemeler, kripto para fiyatları üzerinde çok büyük bir pozitif etkiye sahip.

Yasal düzenlemeler, kripto para birimlerini olumlu yönde etkiliyor

Bu çalışma, yeni kripto temelli düzenlemeler hakkındaki önemli haber ve duyurulardan sonra, on günlük bir aralık içinde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin fiyat hareketlerine odaklanıyor.

BIS’e göre, kriptoların iddia ettiklerinden daha az merkezsiz olduğu düşünülebilir. Bununla birlikte, temel olarak kripto para değerleri, hükümetlerin ulusal düzenlemeleri hakkındaki haberlerle yakından ilgili.

Çalışma, yeni yasal çerçevelerin duyurulmasının kripto pazarındaki en güçlü kazanımlarla örtüştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte menkul kıymetler olarak düzenlenen kripto paralarla ilgili duyurular fiyatları olumsuz yönde etkiliyor. Olumsuz tabloyu tetikleyen bir başka neden de para aklama ve terörizmin finansmanı ile mücadele eden hükümetlerin, kripto para birimlerinin işlevlerini kısıtlayacak hamlelerle ilgili kararlar vermesi olarak gösteriliyor.

chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance