SEC bir kripto para projesine daha dava açtı
SEC bir kripto para projesine daha dava açtı

SEC bir kripto para projesine daha dava açtı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sağlık hizmetlerine odaklanan bir Blockchain ekosistemi oluşturacağını söyleyerek yatırıcımlardan milyonlarca dolar toplayan bir kripto para projesine daha suçlamada bulundu.

SEC başka bir kripto para projesini daha mercek altına aldı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 ICO’su üzerinden sağlık odaklı bir Blockchain şirketine dava açtı. SEC, New England merkezli SimplyVital Health Inc.’nin hedefinin sağlık hizmetleri ile ilgili bir Blockchain ekosistemi oluşturmak olduğunu ve bu gerekçe ile 2017 yılında Health Cash (HLTH) token satışı gerçekleştirdiğini belirtti. SEC, şirketin HLTH tokenlerinin ön satışını yaparak 6,3 milyon dolar para topladığını belirtti.

Ön satış, gelecekteki tokenlerin (SAFT’ler) düzenlemesi için basit bir anlaşma kapsamında sunuldu. Sözde bu yöntem, ICO sürecini basitleştirmek ve  tokenler yerine yatırım sözleşmeleri sunarak uygulama eylemleri riskini azaltmak için tasarlanmış bir model. Nisan 2018’de kapatılan ön satışın ardından, firma planlı halka arza devam etmedi. SEC’e göre, firma “SimplyVital tarafından çıkarılmayan ve yatırımcılara teslim edilmeyen” HLTH tokenlerini sattı.

SEC’in odak noktası ICO’lar

Komisyon nihayetinde, şirketin 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası hükümlerini, ICO öncesi SAFT’ı düzenleyiciye kaydettirmeden ihlal ettiği ve tescilden muaf tutulmaya hak kazanmadığına karar verdi. SimplyVital, “SEC’in bulgularını kabul veya reddetmedi” ama SEC’in projeyi durdurma emrine uydu. 19 Nisan 2019’a kadar SimplyVital, yatırımcılardan toplanan fonların büyük bir kısmını gönüllü olarak geri gönderdi. Bu şekilde şirket, SEC’ten baka ceza almadı. Bazı kaynaklar CojnDesk’e SEC’in odak noktasının ICO’lar olduğunu söyledi:

SEC, SAFT’leri hedefliyor. SEC’in yeni yaklaşımı, tokenleri aynı anda hem faydalı tokenler hem de menkul kıymet olarak görmek, yani bir token bir platforma fayda sağlayabilir, ancak aynı zamanda temelde değerindeki artıştan faydalanmayı arayan taraflara sattıysanız, aynı zamanda bir menkul kıymet olarak da kabul edilebilir.

Coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: