featured

SAGA ve Celcius Network ortaklığı yıllık yüzde 9,9 faiz kazandırıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saga Monetary Technologies (Saga), dünyanın ilk global stabilize edilmiş kripto parası olan SGA’yı elinde tutanlara Celcius Network ortaklığı ile pasif gelir kazanma olanağı sunmaya başladıklarını duyurdu.

Saga bu ortaklıkla Türkiye ve dünyadaki piyasa oyuncularına mevcut piyasa türbülansının ortasında hem istikrarlı bir değer deposu hem de fonları için cazip bir getiri sağlamayı hedefliyor. Bugün itibarıyla, SGA sahipleri varlıklarına %9,9’a varan faiz kazanabilir hale geldiler. Buna ek olarak, SGA sahipleri %3,45 gibi düşük bir oranla SGA’larına nakit ya da stablecoin ödünç alabilecek ve varlıklarını teminat olarak kullanabilecekler.

SGA neden diğerlerinden ayrılıyor?

SGA’nın en önemli özelliği IMF’in SDR’de belirlediği fiat para sepetine endeksli bir para olması. Bu sayede yatırımcıyı fiat paraların değer kaybı ve volatilitesinden korumayı amaçlıyor. Benzer bir amacı olan Facebook’un Libra projesini piyasaya çıkmayı başaramamışken SGA pek çok önemli borsada işlem görmeye başladı. Yatırımcılar Liquid Global, Bithumb Global ve eToroX borsaları üzerinden direk SGA alabilecekleri gibi Saga web sitesi https://www.saga.org adresinden direkt kredi kartı ve banka havalesi ile de SGA token edinebilirler.

Celsius Network aracılığıyla SGA varlıklarına faiz kazanmak isteyen Türk kullanıcılar, yukarıda belirtilen yöntemlerden biri aracılığıyla SGA satın alarak Celsius uygulamasına gönderebilir ve fonlarını Celsius’a aktardıktan sonra faiz biriktirmeye başlayabilir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Saga Monetary Technologies’in kurucusu Ido Sadeh Man şöyle konuştu:

Çalkantılı zamanlarda, insanlar büyüme olasılığını tamamen kaybetmeden bir dereceye kadar güvenliği garanti eden çözümler arıyor. SGA tokenleri sayesinde kullanıcılar merkez bankalarının yıllardır kullandığı aynı dengeleme araçlarına erişiyor ve Celsius ağı ile birleştiğinde, kullanıcılar stabilize olmuş varlıklarına da faiz kazanabiliyorlar. Celcius ekibiyle yakın çalışmayı ve güçlü bir ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz.

Celsius CEO’su Alex Mashinsky ise şunları söyledi:

İnsanlar yıllardır istikrarlı bir para birimi ve güvenilir bir faiz geliri kaynağı arıyorlar. Celsius, bu alanda endüstri lideri Saga ile ortaklık kurdu. Bu güç birliği ile topluluklarımıza daha önce hiç var olmayan bir şey olan servetlerini korumak ve büyütmek için daha iyi bir yol sağlıyoruz.

___________________________

Kripto Para Haber, yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Kripto Para Haber, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Sponsorlu makaleleriniz için iletişime geçebilirsiniz / contact us

___________________________

Binance

Yorumlar kapalı.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

Bizi Takip Edin