Bitcoin hangi alanlarda altından daha avantajlı? Coinbase iki varlığı karşılaştırdı
Bitcoin hangi alanlarda altından daha avantajlı? Coinbase iki varlığı karşılaştırdı

Rapor: Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon geçen ay kritik düzeye çıktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ETF ve Yatırım Fonu Yöneticisi VanEck Global tarafından yayımlanan bir rapora göre, Bitcoin ve altın arasındaki ilişki, geçen ayın koronavirüs kaynaklı satışları arasında önemli ölçüde arttı.

Rapora göre, Bitcoin’in geleneksel varlık sınıflarıyla ilişkisi, üç büyük ABD borsa endeksinin de ayı piyasası alanına girdiği koronavirüs kaynaklı piyasa satışları sırasında artmaya başladı. Kripto para biriminin altınla olan ilişkisi yeni yükseklere ulaşırken, ABD tahvilleri ile olan ilişkisi de önemli ölçüde arttı.

Bitcoin geçen ayki çöküşten iyi toparlandı

Hem altın hem de ABD tahvilleri geçmişte yatırımcıların hisse senedi piyasası satışları sırasında yönelttikleri güvenli liman varlıkları olarak görülüyordu. Geçen ay hisse senedi piyasaları düşmeye başladığında, kripto para birimleri, bonolar ve emtialar da düştü ve Bitcoin 12 Mart’ta değerinin %40’ını kaybetti.

Amiral gemisi kripto para birimi, sonrasında tüm büyük ABD borsa endekslerinden daha iyi performans gösterdi. BTC yılın ilk çeyreğinde değerinin %10,2’sini kaybederken, aynı dönemde S&P 500 %20, Dow ise %23,2 düştü.

Bununla birlikte VanEck’in raporu, Bitcoin ve kıymetli metal arasındaki uzun vadeli korelasyonun düşük olduğunun altını çizdi.

Çeşitli analistler, Bitcoin’in gelecekte altından daha iyi performans gösterecek güvenli bir sığınak varlığı olduğuna inanırken; diğerleri kripto para biriminin iyi yerlere gelebilmek için altın dahil geleneksel pazarlarla ilişkilendirilmemesi gerektiğini iddia ediyor.

cryptoglobe

Teknik göstergeler üç kripto para için yükseliş sinyali verdi!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

Bizi Takip Edin