in ,

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi, daha fazla düşüş olasılığına mı işaret ediyor?

Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi
Peter Brandt, Dogecoin grafiğine “Çift Başlı Canavar” dedi

Kripto Para Haber – Tecrübeli trader Peter Brandt, özellikle Bitcoin konusundaki tutarlı tahminleriyle kripto para piyasasında kendine bir yer edindi. Hatta bazı yazarlar onun için Bitcoin’in her adımını bilen analist gibi abartılı başlıklar bile attı. Brandt, bugün ise dogecoin ’i analiz ederek Twitter’da popüler altcoin için görüşlerini paylaştı.

Peter Brandt, attığı tweet’te Doge coin grafiğini paylaşarak oluşan formasyona “çift başlı canavar” adını taktı. Bitcoin ile daha çok ilgilenen analist, bu sefer Dogecoin için daha fazla değer kaybı olasılığı üzerine bir paylaşımda bulundu.


Brandt’ın üzerinde durduğu grafik, DOGE için oluşan bir Baş ve omuz (OBO) modelini gösteriyor. OBO oluşumu, genellikle bir varlık fiyatının düşüş eğilimini yansıtan bir sinyal olarak bilinir.

Ters OBO (TOBO) ise bir yükseliş sinyali olarak genel kabul gören bir formasyondur. Bu durumda Peter Brandt, yaptığı paylaşıma göre DOGE coin’de aşağı doğru hareketin devam edeceğini düşünüyor.

Bu ayın başlarında, Brandt zaten benzer bir DOGE modeli yayınlamıştı. Bununla birlikte, formasyonların mutlaka kabul edildiği şekilde çalışacağı yönünde kesin bir durum söz konusu değil.  Özellikle kripto para sektörü gibi rüzgarın çok hızlı yön değiştirdiği bir piyasada bu tür formasyonların çalışmama ihtimali diğer piyasalardan daha yüksek.

Kaldı ki Brandt’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında iki baş gösterimiyle durumun ciddiyeti vurgulanmak istenmiş olabilir. DOGE/USDT günlük grafiğinde daha net bir çizimle OBO oluşumunu aşağıdaki gibi görebilirsiniz. Tek bir farkla Brandt boyun çizgisi, biraz daha aşağıda 0,17 dolar seviyelerinde. Ancak Boyun çizgisi, ortalama 0,28 dolar seviyelerinde değerlendirilirse OBO formasyonun çalışmış olduğu görülebilir.

Grafiğe göre 0,17 doların kaybedilmesi geçmiş fiyat hareketine göre yüzde 60 kayıplara neden olabilecek ve altcoin’i 0,06 dolar değerine geri itecek bir boşluk gözüküyor. Doge coin gibi bir kriptoda ise sürprizler bitmediği için bu boşlukta ara desteklerin oluşma ihtimali de söz konusu.


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum mu Solana mı? Şu anda hangi altcoin yatırımı daha iyi bir seçenek olabilir?

Ethereum mu Solana mı? Şu anda hangi altcoin yatırımı daha iyi bir seçenek olabilir?

Ünlü Trader: Bu Altı Kripto Bu Yıl 10 Kat Artabilir!

Hangi kripto paralar Temmuz ayında satın alınabilir?