in

PayPal, Avrupa’da kripto para faaliyetleri için bu ülkeyi seçti

PayPal, Avrupa’da kripto para faaliyetleri için bu ülkeyi seçti
PayPal, Avrupa’da kripto para faaliyetleri için bu ülkeyi seçti

The Irish Independent, küresel ödeme devi PayPal ‘ın İrlanda’da kripto para sektöründe çalışacak personel istihdamı için harekete geçtiğini bildirdi. San Jose merkezli şirket, dijital varlıklara odaklanan iş birimi için kripto ille ilgili birkaç iş ilanı açtı.

PayPal boğa sezonunun katalizörlerinden biri olarak görülüyor; Şimdi Avrupa hamlesi geliyor

Nisan ayında PayPal, İrlanda merkezli 131 çalışanını başka ülkelere yerleştirmek için harekete geçmişti. Şirket, Ekim 2020’de ağını dijital varlıklara açtı ve Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde yükselmesine yardımcı oldu. Bunu, Mart ayında ABD’de kripto para ticaretinin kademeli olarak kullanıma sunulması ve kripto ödeme özelliğinin tanıtılması izledi.


PayPal’ın bu hafta başlarında gerçekleşen 2. çeyrek kazanç bildirimi sırasında CEO Dan Schulman, şirketin kripto para hizmetlerini bu Ağustos ayında İngiltere’de kullanıma sunacağını açıkladı.

PayPal ayrıca merakla beklenen para çekme özelliği üzerinde çalışıyor. Tıpkı Robinhood gibi, yalnızca kripto para birimlerine bağlı “I-Owe-You” (IOU) banknıtları sunuyor; bu, Bitcoin topluluğunun birçok üyesinin eleştirdiği bir ürün.

Avrupa’nın kripto para merkezi

PayPal, İrlanda’da kripto para ve blockchain alanında tecrübeli personel arayan tek şirket değil. San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken, geçen ay Dublin’de bir varlık kurma planını açıkladı.

Amerika’nın en büyük bankası olan BNY Mellon da Mayıs ayında İrlanda’nın başkentinde bir kripto para ofisi açtı. Aynı ay içinde, Winklevoss ikizlerinin öncülük ettiği New York merkezli Gemini borsası, Dublin’deki Avrupa üssünü kurmaya başladı.

İrlanda, bu gidişer Avrupa’nın kripto para ve Blockchain merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin son iki ayın en yükseğindeyken korku ve açgözlülük endeksinde son durum

Bitcoin son iki ayın en yükseğindeyken korku ve açgözlülük endeksinde son durum

BitPay'e eklenen en son ödeme seçeneği: Litecoin (LTC)

BitPay’e eklenen en son ödeme seçeneği: Litecoin (LTC)