Ortak
NEAR fiyat tahmini: Yükseliş sinyalleri gözlenirken kritik direnç seviyesi aşılabilir mi?
NEAR fiyat tahmini: Yükseliş sinyalleri gözlenirken kritik direnç seviyesi aşılabilir mi?
Binance

NEAR fiyat tahmini: Yükseliş sinyalleri gözlenirken kritik direnç seviyesi aşılabilir mi?

service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Near Protocol (NEAR) fiyatı, 10 Haziran’da yeni yılın en düşük seviyesine düştükten sonra önemli ölçüde artış gösterdi. Ancak, bu artışın henüz yükseliş yönünün tersine döndüğünü doğrulamadığı görülüyor.

NEAR fiyatı, direnç seviyelerinin yakınında önemli bir kesişme noktasında işlem görüyor. Bu nedenle, buna verilen tepki, gelecekteki fiyat eğiliminin yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğunu belirlemede büyük önem taşıyacaktır.

Near Protocol boğa formasyonu yaratıyor

Near Protocol fiyatı, yıllık düşük seviyeden sonra boğa formasyonu yaratmaktadır. 10 Haziran’da 1,14 dolar seviyesine düşen NEAR fiyatı, başlangıçta bir kırılma sinyali gibi görünse de hemen hemen aynı zamanda toparlanarak 1,20 dolarlık yatay alanı destek olarak onayladı.

Bu nedenle, önceki düşüş sadece bir sapma olarak kabul edilmelidir. Satıcılar düşüşü sürdüremedikleri için, bu yükseliş fiyat hareketi olarak değerlendirilir. Tam tersine, alıcılar devraldı ve fiyatı yukarı çekti.

Fiyat hareketi ayrıca çift dip formasyonu olarak kabul edilen bir yükseliş modeli oluşturdu. Aşağı yönlü hareketin ardından ortaya çıkan bu formasyon genellikle yükseliş eğiliminin başladığına işaret eder.

Near Protocol (NEAR) Fiyat Modeli

Ayrıca, haftalık RSI göstergesi yükseliş okuması vermektedir. Piyasa yatırımcıları, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığı alıp satmaya karar vermek için RSI’yı bir momentum göstergesi olarak kullanır.

RSI 50’nin üzerindeki okumalar ve yukarı yönlü bir trend, boğaların hâlâ üstünlük sağladığını gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersi veya nötr okumayı işaret eder. RSI, 50’nin altında olmasına rağmen artmaktadır ve bu da yükseliş eğilimi oluşturduğunu göstermektedir.

Fiyat düşüşüne momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Haftalık zaman diliminde nadir görülen bir durumdur ve genellikle yükseliş trendinin sona erdiğine işaret eder. Aslında, NEAR’ın fiyat geçmişinde bu tür bir sapma ilk defa meydana gelmektedir. Bu, çift dipli bir modelin varlığıyla aynı hizadadır.

NEAR tahmini: Fiyat kritik direnci aşabilir mi?

Haftalık zaman diliminde yükseliş işaretleri görülmesine rağmen, günlük yükseliş eğilimi henüz doğrulanmadı. Bu durum, fiyat hareketlerinden kaynaklanmaktadır.

Yılın en düşük seviyesinden itibaren önemli bir artış yaşanmasına rağmen, fiyat şu anda 1,55 dolarlık direnç seviyelerinin birleştiği noktada mücadele etmektedir. 1,55 dolarlık yatay direnç bölgesi ve alçalan bir paralel kanalın ortası (kırmızı daire), direnci oluşturmaktadır.

1,55 dolarlık bölge daha önce destek sağlamıştır, bu nedenle yükselişin devam etmesi için fiyatın bu seviyeyi geri kazanması gerekmektedir.

Ancak azalan paralel kanal düzeltici bir model olarak kabul edildiğinden, en olası senaryo ondan kesin bir şekilde ayrılmaktır.

Ayrıca, günlük RSI yükseliş okuması sağlıyor. Gösterge artıyor, 50’nin üzerinde ve alçalan bir direnç çizgisinden (siyah) çıktı. Tüm bunlar, genellikle yukarı hareketlere yol açan yükseliş işaretleri olarak kabul edilir.

Near Protocol (NEAR) Fiyat Hareketi

Bu nedenle, NEAR’in gelecekteki fiyat tahmini hâlâ belirsizdir. Fiyatın 1,55 dolarlık bölgeden çıkıp çıkmayacağı veya reddedileceği çok önemlidir. Başarılı bir kırılma, yükseliş trendinin başladığı anlamına gelir ve NEAR fiyatı kanalı terk ederek bir sonraki direnç olan 2,45 dolar seviyesine doğru ilerler.

Ancak reddedilme durumu, kanalın destek hattına doğru düşüşe ve yılın en düşük seviyesine geri dönüşe yol açabilir.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin
%d blogcu bunu beğendi: