Kripto borç veren platformun merak edilen açık artırma tarihi

Kriz yavaş yavaş son buluyor: Celsius, son DeFi kredisini de ödedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Mayıs ayında Terra, Haziran ayında ise Celsius ve Three Arrows Capital çok konuşuldu. Bunların yanında farklı proje ve şirketlerinde adını sıkça duyduk. Kriz ve iflas ile isimleri anılan projeler, belli kurtarma operasyonları yapılsa da yatırımcıların istediği sonuçlar gelmedi.

Temmuz ayında ise bu krizden çıkan Celsius oldu. Kripto borç veren platform ödeme yapacaklarını söyledi. Bu pek çok kişi için iyi bir haber oldu. Sadece bireysel yatırımcılar için değil, şirketler içinde önemli sayıldı. Şimdi ise Celsius tek tek borcunu ödüyor.

Likidite sorunlarıyla karşı karşıya olan ve zor durumdaki kripto kredi kuruluşu Celsius Network, geri kalan borcunu merkezi olmayan finans (DeFi) kredi protokolü Compound’a ödedi. Yaklaşık 200 milyon dolarlık rehinli teminatı serbest bıraktı.

Celsius, DeFi ödemelerini bitirdi

Firma, Çarşamba günü erken saatlerde Compound’a 50 milyon dolar ödedi. Ethereum blok zinciri için güçlendirilmiş bir Bitcoin replika belirteci olan 10.000 Wrapped Bitcoin’i (WBTC) geri aldı. WBTC hissesi, mevcut fiyatlarla yaklaşık 195 milyon dolar değerinde.

Celsius’un yakın zamanda DeFi kredi protokolleri Aave ve Maker’dan aldığı kredileri tamamen ödemek ve kapatmak için kullandığı benzer bir hazine yönetimi taktiği izledi. Bu protokollerdeki krediler aşırı teminatlandırılmıştır. Bu da borçlunun kredi değerinden daha fazla dijital varlığı kilitlemesi gerektiği anlamına geliyor.

Gbextr

Fazla teminatlı kredilerin ödenmesi teorik olarak Celsius’un likiditesi için net bir pozitiftir. Çünkü hareket, kredileri ödemek için gerekenden daha fazla varlığın değerini ortaya çıkarır.

Celsius, DeFi protokollerine olan borcunu iyi bir şekilde yerine getiriyor. Temmuz ayının başından bu yana Maker’a 223 milyon dolar, Aave’ye 235 milyon dolar ve Compound’a 258 milyon dolar geri ödedi.

coindesk


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin