in ,

Kripto paralarla kara para aklamada inanılmaz artış

Kripto paralarla kara para aklama da inanılmaz artış!
Kripto paralarla kara para aklama da inanılmaz artış!

The Japan Times’ın haberine göre, kripto para birimleriyle bağlantılı olarak kara para aklama ile ilgili 7.000 vaka yaşandı. Bu, 2017 yılında dokuz aylık bir süre içinde gerçekleşen 669 vakayla karşılaştırıldığında on kat artış anlamına geliyor.


Kara para aklama %960’lık bir artış gösterdi

Raporlanan davalardaki artış, hükümetin bütün kripto para birimi borsalarının şüpheli işlemlerle ilgili tüm verileri iletmesini sağlamasının ardından ortaya çıktı. Nisan 2017’de yürürlüğe giren yasa ile geçen yıl en az 7.096 vaka bildirildi. Yani sadece dokuz ayda %960’lık bir artış yaşandı.

Şüphelenilen 7 bin davadan bazıları, yanlış ve eksik verilen kimlik bilgileri ile tespit edilirken, diğer şüpheli durumlar ise birden fazla yurtdışı hesaplarıyla bağlantılı olmasının ardından ortaya çıktı.

Nisan 2017’de Japonya, tüm kripto borsalarının Finansal Hizmetler Ajansına (FSA) kaydedilmesini ve aynı kurumdan bir işletme lisansı almasını zorunluluk haline getiren bir yasa çıkardı. Geçen yıl boyunca, otorite düzenlemeleri sıkılaştırdı hatta denetleyici kurumların tüm kripto para birimi borsaları üzerinde gözetim yapmasına izin verdi.

Fxstreet

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başarılı analistten inanılmaz Ripple, Ethereum, Litecoin ve altcoin tahmini

Flaş kripto para haberleri:  Wall Street Analist tavsiyesi, Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, TRON, EOS ve daha fazlası

Hard fork trendine Monero’da katıldı: Monero Ring yolda

Hard fork trendine Monero da katıldı: Monero Ring yolda