in ,

Kripto para sektörünün hacmi, 300 milyar doları aylar sonra tekrar aştı

Meşhur Amerikan şirketi kripto para yatırım fonu için milyonlarca dolar toplayacak
Meşhur Amerikan şirketi kripto para yatırım fonu için milyonlarca dolar toplayacak

Son 3 gün içinde iki kez 10 bin dolar barajını aşmayı başaran Bitcoin, yükselişini sürdürüyor. BTC önderliğinde kripto para sektörü, altı aydır ilk defa 300 milyar dolarlık hacmi aşmayı başardı.


Hem Bitcoin (BTC) hem de altcoinler aralık ayında yükselmeye başladı ve piyasalar iyileşmeye girdi. BTC liderliğindeki hemen hemen tüm varlıklar da yükselişini sürdürüyor. Daha önce kaybettiren altcoinler de sağlam getiriler elde etmeye başladı.

Kripto para sektörü Bitcoin önderliğlinde büyüyor

Haberin yazıldığı esnada 10 bin 320 dolardan işlem gören BTC, son 24 saatte %5,34 değer kazandı. Sektörün toplam piyasa hacmi ise 300 milyar 800 milyon dolar seviyesinde seyrediyor.

https://twitter.com/wenlembo/status/1227506346167132161?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1227506346167132161&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fglobal-crypto-market-cap-breaks-300b-for-first-time-since-august%2F

Kripto para piyasasına gönül veren kullanıcılar, 300 milyar doların aslında küçük bir kilometre taşı olduğu görüşünde. Aralık 2017’de, genel piyasa değeri kısa bir süre 790 milyar doların üzerine çıkarak 1 trilyon dolarlık dönüm noktasına yaklaşabildiğini göstermişti.

Altcoin piyasası ve BTC için son iki yıl nispeten daha durağan geçse de 2020 önemli bir iyimserlikle açıldı. BTC %62,6’lık baskınlık oranıyla sektörde başı çekmeyi sürdürüyor.

bitcoinist

Bitcoin golden cross oluşumunu onaylamak üzere: Yükseliş hızlanabilir!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21Shares müjde verdi: Xetra'da Bitcoin ETP başlatıldı!

İsviçre kripto para işlemlerine sıkı gözetim getiriyor

Ethereum (ETH) gözünü 300 dolara dikti: Yükseliş sürüyor

Ethereum uçuşa geçti: Kritik baraj aşıldı!