in , ,

Kripto para piyasalarındaki son çöküşün 3 büyük avantajı

Ünlü trader uyardı: “Bu model görülürse Bitcoin 3 bin dolara düşer!”
Ünlü trader uyardı: “Bu model görülürse Bitcoin 3 bin dolara düşer!”

Dün kripto para tarihinin en büyük günlük kayıplarından biri gerçekleşirken piyasadan yaklaşık 100 milyar dolar eridi. Bitcoin, fiyat önemli ölçüde düşmesine rağmen esnekliğini korudu. Halving’e 60 gün kala bu büyük çöküşte ağ ayakta kalmayı başardı.

Bu çöküşün pek çok kişinin neredeyse bütün kripto para varlığını yitirmesine sebep olmasına karşın, büyük avantajlara sahip olduğu da ifade ediliyor. İlerleyen satırlarda bu avantajları bulacaksınız.


1- Kripto para piyasası ilk finansal krizini yaşadı

Bu hafta kripto pazarında aşırı devalüasyonlar görsek de Bitcoin ve diğer kripto varlıklar sıfıra çarpmadı. Bu elbette fazlasıyla iyimser bir yaklaşım ancak söz konusu çöküş, Bitcoin ve kripto para birimlerinin 12 yıldan beri ciddi bir finansal tehditle test edilmediği göz önüne alındığında çok önemli.

https://twitter.com/MrHodl/status/1238290961857380353

Birçok yatırımcı, Bitcoin’in bu hafta 3 bin doların altına dek düşmesinden korkuyordu fakat piyasa 200 günlük MA’dan daha yüksek bir seviyeye sekti. Bu, yükseliş eğiliminin hâlâ bozulmamış olduğu ve kripto piyasalarının daha önce düşünülenden daha esnek olduğu anlamına geliyor. Satoshi, Bitcoin’i kırılgan olmayan ve kontrolsüz fiat baskı fırtınalarından etkilenmemesi için tasarladı. ABD’nin piyasaya 1,5 trilyon dolar süreceğini açıklaması göz önünde bulundurulduğunda Satoshi’nin planı işlemeye devam ediyor.

2- Halving’den önce ticaret indirimli olarak yapılıyor

Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, Litecoin, vb. geçen yılın nisan ayından bu yana bu en düşük fiyatlarında değiller. Dünyanın en zengin dördüncü kişisi Warren Buffet, “diğerleri korkarken açgözlü olun” sözüyle ünlü bir isim. Analistler, şimdi açgözlü olma zamanı olduğunu ifade ediyor. Kripto paralar dün ölmedi ve şimdi bir yıl içinde en düşük seviyeden satın alma şansı doğmuş olabilir.

Bu satış fiyatlarının uzun sürmesi pek mümkün görünmüyor. Özellikle de dün panik yapan yatırımcılar halving’den önce ceplerini doldurmaya başladığı düşünüldüğünde… Kripto para tutanlar, dünün kan banyosu boyunca sakin kaldı. Birçok altcoin dün Bitcoin’den önemli ölçüde daha fazla kaybetse de tamamen ortadan kalkmadılar. Birçok trader en sevdikleri altcoinleri daha fazla biriktiriyor ve çoğu hayli düşük fiyatlarla alım yapıyor.

3- Güçlü boğa piyasaları, genelde bu tarz düzeltmelerin ardından gelir

Kripto para sektörünün tarihini incelediğimizde, bu paraların dün gördüğümüz gibi büyük bir düzeltme yaptıktan sonra takip eden aylarda güçlü bir yükseliş eğilimine girdiğini görüyoruz. 10 Aralık 2018’de Bitcoin 3 bin 121 dolara düştü. Aynı aynı yılın haziran ayında, Bitcoin neredeyse 14 bin dolara yükseldi.

Kripto para balinaları da yarılanma sonrası boğa koşusu için uzun vadeli pozisyonlar koymaya başladı. Özetle en kötüsünün geride kaldığı çoğu analist tarafından kabul görmüş bir tez. Ufukta halving varken yeni yüksek seviyelere çok da uzak olunmayabilir.

bitcoinist

Türk araştırmacı Abdullah Çiftçi’den çok dikkat çeken koronavirüs ve kripto para iddiaları!


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

New York, Blockchain tabanlı COVID-19 pasaportu sistemini önümüzdeki hafta başlatıyor

Türk araştırmacı Abdullah Çiftçi’den çok dikkat çeken koronavirüs ve kripto para iddiaları!

Bu kripto paranın değeri yarım saatte 60 milyon dolardan sıfıra düştü! Sebebi ne?

Uzmanlar açıkladı: Kripto para piyasası çöktüğünde nasıl ayakta kalınır?