JpMorgan: Ethereum, hakimiyetini kaybetme riski altında!

JpMorgan: Ethereum, hakimiyetini kaybetme riski altında!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Haber – Son raporda, bankacılık devi JPMorgan, Ethereum’un yüksek gaz ücreti ve ağ tıkanıklığının platform için büyük bir risk oluşturduğunu söyledi. JPMorgan, bunun “Ethereum’un değerlenmesi için bir sorun” olabileceğini söyledi.

JPMorgan, Ethereum’un geçen yıl büyük bir zemin kazanan rakibi Solana’ya karşı NFT pazar payını kaybedebileceğini de ekledi. Verilere bakarsak, Ether’in NFT pazar payı 2021’in başında %95’ten %80’e düştü.

Paylaşılan raporda JPMorgan, NFT sektörünün “kripto ekosisteminde en hızlı büyüyen evren” olduğunu söyledi. Bu nedenle, Ethereum’un NFT payının kaybı 2022’de sürerse, bu kayıp, ağın değerlemesi için daha büyük bir sorun haline gelebilir.

JPMorgan analistleri ayrıca verilerin NFT oyuncularının daha hızlı işlem hızları ve düşük maliyetleri nedeniyle Ethereum’dan Solana’ya geçtiğini gösterdiğini belirtti.

Ethereum, DeFi hakimiyetini kaybetme riski altında

Odaklanmamız gereken bir diğer alan, Ether’in  merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasındaki düşen payıdır. Geçen hafta, Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri müşterilerine yönelik bir notta şunları yazdı:

“DeFi [merkezi olmayan finans] uygulamalarına benzer şekilde, ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücretleri NFT uygulamalarını da diğer blok zincirlerini kullanmaya teşvik ediyor gibi görünüyor.”

Ethereum, pazar payını Solana, Avalanche, Cardano ve diğerleri gibi diğer rakiplere kaptırmak için önünde büyük bir zorlukla karşı karşıya.

ETH fiyatı

ETH fiyatının son kripto piyasası konsolidasyonu arasında yatay hareket ettiğini de görüyoruz. Teknik analizimize göre, ETH fiyatı şu anda önemli destek seviyelerinde işlem görüyor ve %20 fiyat düşüşü daha görme riskiyle karşı karşıya. Ether, faiz tanklarını 3 ayın en düşük seviyesine açarken, yatırımcı duyarlılığının önerdiği şey burada.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin