in , ,

Japonya kripto para düzenlemelerini hızlandırıyor: Neler değişecek?

Japonya kripto para düzenlemelerini hızlandırıyor: Neler değişecek?
Japonya kripto paraları düzenleme yolunda: Hangi çalışmalar yapılıyor?

Kripto Para Haber Japonya, dijital para düzenlemelerine ağırlık veriyor ve ilgili hükümet yetkililerinin daha katı kurallar uygulamak için çaba gösterdiği bildiriliyor.

Reuters’in Cuma günü bildirdiğine göre, Japon yetkilileri kripto para piyasasının muazzam büyümesiyle ilgili yeni endişelerini dile getirdiler ve sert bir ifade ile kripto paralara karşı uyarıda bulundu.


Üç Japon yetkili, Tokyo’nun özel dijital para birimleri için daha katı kurallar geliştirmek için küresel finansal düzenleyicilerle ilişki kurmaya istekli olduğunu bildirdi.

Japonya, dijital para birimlerinin bu kadar hızlı hareket etmesiyle ilgili küresel gelişmelerle artık işleri başıboş bırakamaz.

Japonya ne gibi çalışmalar yapıyor?

Japon Maliye Bakanlığı, kripto sektörünü dünya çapında inceleme sürdürmek için personel artırmayı düşündüğü iddia ediliyor.

Ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA), dijital para düzenlemesini denetlemek için zaten yeni bir birim kurduğu biliniyor.

Yetkililer, 8 Temmuz’da başlatılan yeni FSA biriminin daha geniş kripto pazarlarını izlemeyi ve ağırlıklı olarak merkezi olmayan finansal biçime odaklanmayı hedeflediğini bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı açıklamada, CBDC’nin Bitcoin (BTC) ve diğer dijital paralar gibi özel seçeneklere olan ihtiyacı azaltacağını söyledi.

Bir diğer açıklama da, Çin Halk Bankası başkan yardımcısı Fan Yifei tarafından geldi.

Açıklamalarında özel ödeme sistemlerinin (kripto para ile alım satım işlemlerinin) hızlı gelişiminin “çok endişe verici” olduğunu bildirdi ve kripto paraların küresel finans ve yerleşim sistemleri için ciddi bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Bu yazı ilk olarak fxstreet.com’da yayımlanmıştır.


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Square, Bitcoin odaklı DeFi platformu başlatacağını duyurdu

Square, Bitcoin odaklı DeFi platformu başlatacağını duyurdu

Dogecoin için bir umut ışığı gözüküyor mu?

Dogecoin için bir umut ışığı gözüküyor mu?