Bitcoin günlük işlem sayısı son iki yılın en düşük seviyesinde
Yatırımcılar endişeli: Binance kapalı olduğunda Bitcoin nasıl etkilenecek?

Yatırımcılar endişeli: Binance kapalı olduğunda Bitcoin nasıl etkilenecek?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Dünyanın en büyük kripto para birimi borsası Binance, planlı bakıma olanak sağlamak için yarın 8 saat boyunca alım satımı askıya alacak. Fakat bu piyasayı nasıl etkileyecek? Peki yükseltme ne için?

Binance 8 saat bakım yapacak

Binance, 2019/03/12 02:00 (UTC) tarihinden itibaren programlanmış bir sistem güncellemesi gerçekleştirecek. Yükseltme yaklaşık 8 saat sürecek. Bu bakım Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından şu şekilde açıklandı:

Binance fonları ‘SAFU’ olabilirken, aynısı piyasanın geri kalanı için de söylenebilir mi?

Kripto alanında 8 saat, özellikle günlük ortalama 870 milyon dolarlık işlem hacmine sahip bir borsa için çok uzun bir süredir.

Peki bu arada ne olabilir?

Trader’lar ne olabileceği konusunda spekülasyonlar yapmaya başladılar, birçoğu bunun fiyatta bir düşüş yaşatabileceğini düşünüyor. Spekülatörlerin tarihsel olarak endişe etmek için iyi bir nedeni olabilir. Çünkü pazarın planlanan bakım sırasında her zaman düştüğünü gösteren bir grafik Tweet ile paylaşıldı:

Bu durum, Binance ile sınırlı değildir, ancak tarihsel olarak planlanmış bakım, bir pompa veya bir dump başlatan ve bazı yatırımcıların bu manipülasyonun gerçekleştiğini düşündükleri için satış yaptığı bir pazar ile zarar görmüştür.

Bunun en belirgin bir örneği, Ağustos 2017’de, uzun süre kapalı kalan BitMEX Borsası bakımı sırasında yaşandı. Borsa çevrimdışı olduğu dönemde, tüm kripto işlemlerinin toplam piyasa hacmini 12 milyar dolar ekledi ve Bitcoin’de (BTC) 300 dolarlık bir dalgalanma sağladı.

Ancak, spekülasyon basitçe pazarın yapacaklarıyla sınırlı değildir. Bazıları bu “büyük yükseltme” nin aslında neyi içerdiği konusunda endişe ediyor. Sanırım yarın öğreneceğiz!

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin