XRP, bir sonraki boğa koşusunda Bitcoin'den daha iyi performans gösterebilir mi?
XRP, bir sonraki boğa koşusunda Bitcoin'den daha iyi performans gösterebilir mi?

XRP, bir sonraki boğa koşusunda Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasası son zamanlarda yeşile büründü ve çoğu dijital para birimi önemli kazançlar elde etti. Piyasa değerine göre en büyüğü olan Bitcoin (BTC) ve Ripple’ın yerel tokenı XRP şüphesiz bunlar arasında yer alıyor.

Bu makalede, XRP’nin bir sonraki boğa koşusu sırasında birincil dijital varlıktan daha iyi performans gösterme şansı olup olmadığı sorusuna ChatGPT’nin cevabını gözlemleyeceğiz.

XRP BTC’den daha iyi performans gösterebilir mi?

ChatGPT’ye göre Ripple‘ın yerel parası, BTC’ye göre daha hızlı işlem hızları ve daha düşük ücretler gibi teknik avantajlara sahip. Ancak bir sonraki boğa koşusunda rakibinden daha iyi performans gösterebilmesi için bundan daha fazlasına ihtiyacı var.

Böyle faydalı faktörlerden biri, Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davanın sonucu olacaktır. Blockchain kuruluşu galip gelirse XRP’nin fiyatı kuzeye doğru ilerleyebilir. Ripple’ın Temmuz ortasındaki kısmi kazançta da aynı şeyi yaşadığını hatırlamak önemlidir.

XRP’nin fiyatını artırabilecek bir diğer faktör de finansal kuruluşlardan gelen benimsenmedir. XRP’yi zaten benimseyen şirketlerden biri de İngiliz bankacılık lideri HSBC’dir.

Yine de ChatGPT, Bitcoin’in (BTC) şu anda üstün olduğu sonucuna vardı (yukarıda belirtilen durumlardan bazıları gerçeğe dönüşmediği sürece). Yapay zeka destekli dil modeli, Bitcoin’in “dijital altın” olarak görüldüğünü ve geniş bir benimsenme ve tanınırlığa sahip olduğunu belirtti.

XRP ne kadar yükselebilir?

Ripple’ı çevreleyen son gelişmeler, analistlere ve uzmanlara XRP’ye ilişkin iyimser tahminler yapma fırsatı verdi. EGRAG CRYPTO gibi bazıları, varlığın bazı önemli seviyelere ulaşması durumunda 2 dolara yükselebileceğini tahmin ederken, diğerleri rekor seviyelere işaret etti.

Analist Shannon Thorp, XRP’nin önümüzdeki yıllarda 500 doların üzerine çıkabileceğini öngördü. Tahminini, sınır ötesi ödemelerin toplam değerinin 2027 yılına kadar 250 trilyon dolara ulaşabileceğini tahmin eden bir rapora dayandırdı.

Bunun gerçekleşmesi için XRP’nin piyasa değerinin yaklaşık 260 trilyon dolara çıkması gerektiği gerçeği göz önüne alındığında, bu fiyatın büyük olasılıkla (en azından bu zaman dilimi için) gerçekleşmeyeceğini belirtmekte fayda var.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin