featured

Solana ekosistemi gelişmeye devam ediyor: Son haberler SOL fiyatını yükseltebilir mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Solana (SOL) blockchain protokolü, yeni geliştirici aracı Solang’ın piyasaya sürülmesiyle daha geniş erişilebilirlik sağlamaya çalışıyor. Protokol tarafından duyurulduğu üzere Solang, Solana ekosistemi ile Ethereum blockchain ağı arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olacak.

Solana

Solang aracı, Ethereum’daki EVM geliştiricilerinin Solana üzerinde geliştirme yapmasına yardımcı olan bir derleyici olarak tasarlanmıştır. Solana’nın dApp’leri tipik olarak RUST veya C kullanılarak oluşturulurken, Ethereum programlama dili olarak Solidity’yi kullanır. Solang ile daha fazla geliştirici, büyüyen ekosisteme katkıda bulunmak için Solana’ya gelebilir.

Özellikle Solang, geliştiricilerin Solana’da merkezi olmayan uygulamaları başlatmak için doğrudan bir ağ geçidi olan Solidity programlama dilini kullanarak Solana programları yazmasına izin verir. Birlikte çalışabilirlik, çoğu blockchain sisteminin parolasıdır ve uygulamaların kendi ekosistemlerinin ötesinde değer kazanması için bir fırsattır.

Solang, Solana’nın yeni dünyalara açılan pasaportu olarak tasarlanmıştır. Ayrıca Solidity sürüm 0.8 ile uyumluluk sunarken SPL token’ları için de destek sağlar. Tasarımı gereği, geniş bir destek tabanıyla olan iletişimi oldukça kolaydır.

Solana bundan nasıl fayda sağlayacak?

Solana, Web3.0 dünyasının Apple’ı olma planlarını sürdürmeye çalışırken ivme kazanıyor. Protokolün güçlü bir geliştirici tabanı var. Aynı zamanda iyi bilinen Grizzlython etkinliği aracılığıyla yenilerini de eklemeye devam ediyor.

Blockchain, kesintilerle boğuştuğu için son birkaç yılda zor günler geçirdi. Bu bölümün artık kalıcı olarak ortadan kalkmasıyla birlikte, daha geniş kripto ekosisteminin evrimine pilotluk yapmaya yardımcı olan büyük bir protokol olarak piyasadaki varlığını sürdürüyor.

Protokol, devam eden piyasa rallisi sırasında SOL token fiyatının korunmasına yardımcı olan topluluktan da büyük destek aldı.

U.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin