Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı! 116 milyon dolar hareket etti
Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı! 116 milyon dolar hareket etti

Ethereum balinası 8 yıl sonra uyandı! 116 milyon dolar hareket etti

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Son derece eski bir Ether cüzdanı, sekiz yıl uykuda kaldıktan sonra aniden canlandı ve 116 milyon dolar değerinde önceden çıkarılmış ETH’yi bir Kraken cüzdan adresine taşıdı. Token’lar, Haziran 2014’teki bir satış etkinliği sırasında toplandı ve yıllar içinde değeri büyük ölçüde arttı.

Ethereum ICO katılımcısı 8 yıllık uykudan uyandı

Etherscan verilerine göre, göz kamaştırıcı 116 milyon dolar değerindeki madencilik öncesi dönem Ether, sekiz yıl boyunca hareketsiz kaldıktan sonra cüzdanlarını 18 Temmuz’da taşıdı. Cüzdan, 61.216 ETH’nin tamamını Kraken borsasındaki bir adrese aktardı. Sahibi, büyük çaplı transferi gerçekleştirmeden önce Kraken adresine 0,05 ETH tutarında bir ön tedbir transferi yaptı.

Özellikle, 116 milyon dolar değerindeki ETH’yi taşımak için yalnızca 1,68 dolarlık bir işlem ücreti ve gaz fiyatı olarak 25,475673161 Gwei gerekti.

Ethereum ağı, Haziran 2014’te, kurucu ortakların ve ilk katılımcıların madencilik öncesi dönem Ether satın almalarına izin veren bir satış etkinliği düzenledi. Bu olay gerekliydi çünkü Ethereum ekosistemi bu süre zarfında kendi başına token üretemedi ve gerçek kullanım durumları için de kullanılmadı.

Maden öncesi dönemde, 61.216 Ether 300 ila 400 dolar arasında bir fiyatla satın alınmıştı, bu da ilk yatırım miktarını yaklaşık 20 milyon dolar olarak değerlendirmiştir. Günümüzdeki 1.908 dolarlık fiyatla bu tokenlerin değeri, sekiz yıllık süre içinde 116 milyon doların üzerine çıkmıştır.

Cüzdanın sahibi yayın tarihi itibariyle bilinmemektedir. Ancak, sekiz yıl boyunca cüzdanını elinde tutmak, kripto topluluğunda hodling olarak bilinen ve kripto paraların uzun vadeli birikimine dayanan popüler bir yatırım stratejisinin boyutunu göstermektedir.

Büyük miktarda kripto içeren atıl cüzdanlar, çeşitli nedenlerle yeniden harekete geçebilir. Kimi zaman büyük fiyat artışlarından faydalanmak amacıyla yapılan hareketlilikler olabilirken, diğer zamanlarda sahibinin hesabının saldırıya uğramış olabileceği durumlar söz konusu olabilir. Ancak, bu tür hareketsiz cüzdanların işlemleri, piyasayı ve yatırımcı duyarlılığını önemli ölçüde etkileyebilir. Dolayısıyla, bu son multi-milyon dolarlık işlemden kaynaklanan olası dalgalanma etkilerini izlemek büyüleyici olacak.

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin