FTX Japonya, para çekme işlemlerine başlıyor mu?

Senatörler, FTX’in hukuk firmasıyla ilgili yaşadığı sorunları paylaştı…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – SBF, Amerika mahkemesi tarafından serbest bırakılsa da gelişmeler son bulmadı. Sürecin içine dahil olan her bir kalem yeni açıklamalarıyla öne çıkıyor. 

Dört milletvekili, önde gelen bir hukuk firmasının FTX’in iflas davalarındaki rolünü eleştirdi. Senatörler, borsanın çöküşüne ilişkin soruşturmayı denetlemesi için bağımsız bir denetçi çağırdı.

Senatörler, hukuk firması Sullivan & Cromwell’i ABD’nin Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey’e yazdığı bir mektupta, firmanın şu anda başarısız olan kripto para borsasına yıllarca danışmanlık yaptığını değindi. Bu danışmanlığın yeterince iyi olmadığı senatörler tarafından vurgulandı.

FTX’in hukuk sorumlusu eleştirilerin odağında

Sullivan & Cromwell, iflas işlemlerinde FTX’i temsil ediyor. Bloomberg Yasasına göre hukuk firması, Temmuz 2021’den Kasım ayına kadar FTX’in tüm hukuk işlemlerini yürüttü. 1 senenin üzerinde borsaya hizmet veren hukuk şirketi, bu süre zarfında 8,5 milyon dolar kazandı.

Punchbowl News ilk olarak Pazartesi günü gönderilen mektubu bildirdi. Senatör kısmında ayrıca şu açıklama yapıldı:

“Finansal anlaşmaların hazırlanması, risk yönetimi uyumluluk uygulamaları ve kurumsal kontrollerdeki rolleri göz önüne alındığında, hukuk müşavirliği genellikle büyük mali skandalların merkezinde yer aldığından, Sullivan & Cromwell’in herhangi bir soruşturmaya yaklaşım tarzı ve tarafsızlığı konusunda endişe duymak son derece makul.”

theblock


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin