Ripple ile SEC arasındaki mahkeme süreci kızışıyor mu?

Ripple ile SEC arasındaki mahkeme süreci kızışıyor mu?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), çarşamba günü yaptığı şok bir kararla yeniden gündeme gelmeyi başardı. Coinbase ve Justin Sun için aldığı kararlar piyasada tartışılmaya başlandı. Dün acil bir şekilde Ripple avukatı konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ripple’ın olaya dahil olması yeniden SEC ile arasındaki mahkeme sürecini kızıştırdı. Ripple CTO’su David Schwartz , Coinbase’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen son Wells bildirimine  bir kez daha ağırlık verdi. XRP Ledger’ın arkasındaki mimar, SEC’i kripto para birimi düzenlemesi hakkında net yönergeler sağlayamadığı için eleştirdi. 

Wells bildirimi, düzenleyici kurum davayı mahkemede sürdürmeye karar vermeden önce alıcıya iddialara yanıt verme fırsatı veren resmi bir bildirimdir. Schwarz’ın yorumları, Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal’ın SEC’in ABD’de kripto için makul kurallar sağlaması gerektiğini ve Coinbase’in bunları takip etmeye istekli olduğunu belirtmesine yanıt olarak geldi. 

Mahkeme Ripple Labs şirketine yardımcı olmayacak mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple Sanıklarının Bittner ve Voyager’dan Ek Yetki davalarıyla ilgili olarak Bölge Mahkemesinde açtığı mektuplara yanıtını sundu. Ripple’ın XRP davasındaki son başvurularının, kendi lehine Özet Kararın alınmasında hayati bir rol oynaması bekleniyor. 

SEC’in dosyasına göre ajans, ne Bittner, Amerika Birleşik Devletleri davasının ne de Voyager Digital Holdings’teki iflas planı onay emrinin, Özet Karar taleplerini reddetmek için herhangi bir temel sağlamadığını iddia ediyor. Kararların hiçbirinde adil bir bildirim savunması bile bulunmadığını sözlerine ekledi.

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin