Ripple
Ripple

Ripple CEO’sundan kripto paralara dair dikkat çeken yorumlar

service service
Share

Share This Post

or copy the link

San Francisco merkezli ödemeler devi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, pandeminin neden olduğu finansal krizin kripto para endüstrisine fayda sağlayacağını düşünüyor. Garlinghouse’a göre kripto paralar krize karşı bir çeşit tampon etkisi görüyor. Ripple CEO’sunun yorumlarını inceleyelim.

“Paralel Sanal Etkinlik Serisi” başlıklı etkinlik sırasında bir röportaj veren Brad Garlinghouse, büyük parasal teşvik programlarının nihayetinde fiat para biriminin değerine zarar vereceğini söyledi.

“İtibari paralar gerilerken kripto para birimleri yükselecek.”

Garlinghouse:

İtibari para birimlerinin muazzam şekilde teşvik edildiğini gördüğümüz bir dünyada kripto hakkındaki makro görüşün, uzun bir süre boyunca fazlasıyla enflasyonist olduğunu ve bunun kripto için çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Garlinghouse, kripto varlıklarının uzun vadede hayatta kalabilmek için faydalarını kanıtlaması gerektiğine inandığının da altını çizdi:

Ayrıca bunun spekülatif bir varlık olarak sadece kripto ile ilgili olmadığını düşünüyorum. Gerçek sorunları çözmek için bu teknolojileri kullanan tüm kripto alanı ile ilgili…

“Deneyleri değil gerçek sorunları çözüyoruz.”

Garlinghouse, Blockchain ve kripto para biriminin nasıl daha kullanışlı araçlar haline gelebileceğini ise şöyle aktardı:

Düzenlemelerde netlik olduğundan emin olmalıyız. Gerçek kullanım durumlarına odaklandığımızdan emin olmalıyız. Bilim deneylerini değil, gerçek sorunları çözüyoruz. Hangi teknoloji platformu kullanılırsa kullanılsın, çeşitli projelerin olması önemlidir. Bu projelerin, müşterilerinin kim olduğu ve hangi sorunları çözdükleri konusunda net olmaları gerekir.

Ripple’ın tokeni XRP, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için bir köprü para birimi görevi görüyor ve şirket, toplam 100 milyar token arzının yarısından fazlasını içerisinde tutuyor. Bu durum pek çok kriptoseverin yoğun eleştirilerine maruz kalsa da şirket ekonomisi bunun üstüne kurulu olduğu için değişiklik yapılabilmesi de pek mümkün görünmüyor. Keza Ripple’ın da böyle bir niyeti olmadığı biliniyor.

Bu arada çok yakında büyük bir altcoin rallisinin başlayabileceği ifade ediliyor. Detayları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin