Polygon ağı büyük entegrasyonu duyurdu! İşte detaylar
Polygon ağı büyük entegrasyonu duyurdu! İşte detaylar

Polygon ağı büyük entegrasyonu duyurdu! İşte detaylar

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Polygon Labs, stablecoin ihraççısı Circle ile olan ortaklığı sayesinde gelişmekte olan büyük bir entegrasyonun tanıtımını yaptı. Polygon Labs, resmi X hesabına yaptığı açıklamada, USDC stablecoin’in Polygon PoS’ta yayınlanacağını ve ekosistemindeki kullanıcılar için erişilebilir ana akım stablecoin’lerden biri haline geleceğini söyledi.

Polygon-Circle bağı

Polygon PoS üzerinde USDC için beklenen lansman tarihi 10 Ekim olarak açıklandı. Polygon ağındaki likidite sağlayıcıları tarafından halihazırda bilinen köprülü bir USDC stablecoin’i olmasına rağmen, yerel USDC’nin artık öncekinin yerini alacağı ve daha da yaygınlaşacağı belirtildi.

Polygon, Ethereum’daki öncü Katman-2 ağlarından biridir ve USDC, muhtemelen Ethereum ağından kaynaklanan en büyük stablecoinlerden biridir. Stablecoin’in entegrasyonu, Polygon Labs’ın dörtte özetlediği bir dizi avantajın habercisi olacak.

Başlangıç, Polygon PoS’taki USDC’nin tamamen rezerve edildiğini ve her zaman ABD Doları için 1:1 oranında çevrilebileceğini ve böylece likidite sorununu çözeceğini belirtti. Entegrasyon, çalışma süresinin, verimin ve dayanıklılığın bir kanıtı olan Circle Account ve API’leri tarafından desteklenmektedir. Ek olarak entegrasyon, kurumsal açma/kapama rampalarını mümkün kılacak ve gelecekte CCTP tarafından destek de sunacak.

Kilit oyuncularla ortaklık

Ethereum’da baskın L2 ve daha geniş Web3.0’da bir akıllı sözleşme merkezi olma yarışı giderek büyüyor. Şu anda önemli yeniliklerle birlikte, farklı L1 ve L2’lerde sunulan ürün ve hizmetleri desteklemek için Tether ve Circle ile ortaklıklar önemli görülüyor.

Polygon’un USDC’ye katılmayı planlaması gibi, Optimism ve Arbitrum gibi diğer L2 rakipleri de stablecoin’i entegre ederek Polygon’un genel olarak daha fazla benimsenme hedefinde bu yolu izlemesi için çok önemli bir temel oluşturdu.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin