featured

Artan balina faaliyetlerine rağmen PEPE fiyatı bir haftada yüzde 15 değer kaybetti! Düşüş sürecek mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Pepe’nin fiyatı, rug pull iddialarının ortaya çıkmasının ardından geçtiğimiz ay boyunca düşüş eğilimi gösterdi. Santiment’in verilerine göre meme coin, 13 Ağustos’tan bu yana neredeyse yüzde 50’lik bir düşüş kaydetti. Geçtiğimiz hafta fiyatı yüzde 15 düşerek her iki zaman diliminde de en iyi 100 kripto para arasında en çok kaybeden oldu.

pepe

Düşüş daha da ileri giderken Santiment verileri, 9 Eylül’den bu yana borsalara PEPE giriş miktarının 116 milyar tokenden 950 milyar tokene yükseldiğini gösteriyor. Piyasa istihbarat platformuna göre Pepe’nin aktif mevduatları da 9 Eylül’deki 73 işlemden yazım sırasında 170 işleme yükseldi.

PEPE sosyal hacmi azalıyor…

Tarihsel olarak borsalarda yatırılan para miktarı arttığında dijital varlığın fiyatı daha da aşağı çekebilecek önemli bir satış baskısı altında girer. Ayrıca Santiment tarafından sağlanan veriler Pepe’nin sosyal hacminin 25 Ağustos’tan bu yana sürekli azaldığını gösteriyor. Verilere göre varlığın sosyal hacmi son iki günde yüzde 17 oranında düştü.

Öte yandan PEPE balinaları fiyat düşüşüne rağmen daha aktif hâle geldi. Santiment’in verilerine göre en az 100.000 dolar değerinde tokenı içeren balina işlemleri 9 Eylül’de 7 iken geçtiğimiz gün 91’e yükseldi.

Balinalar piyasada büyük hamleler yaptığında yüksek volatilitenin beklendiğini belirtmek önemlidir. Pepe son 24 saatte yüzde 4,8 düştü ve bu yazının yazıldığı sırada 0,00000069 dolardan işlem görüyor. Balinalar kayda değer hamleler yaptıkça varlığın 24 saatlik işlem hacmi yüzde 31 artarak 55 milyon dolara ulaştı.

crypto.news

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin