featured

Beklenen oldu, MATIC 7 haftanın en yüksek seviyesine dokundu! İşte, ralliyi destekleyen 3 faktör…

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kripto para piyasasındaki gözde altcoin’lerden bir tanesi olan MATIC, son 24 saat içinde yedi haftanın en yüksek seviyesi olan 1 dolara yükseldi. İşte, bu hareketinin arkasındaki sebepler…

Polygon (MATIC), son 24 saatte ilk 20 kripto para birimi içinde en iyi performans gösterenler arasında yer aldı. Altcoin, yaklaşık %17 oranında değer kazandı. Böylece Ağustos ortasından bu yana ilk kez 0,98 dolar seviyesinde işlem gördü.

Mevcut değer, 0,95 dolara gerilemiş olsa da, MATIC fiyatının %17’lik etkileyici rallisinin arkasında üç olası neden var.

MATICA grafik

MATIC, NFT ve Meta

2 Kasım’da Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta’nın dijital koleksiyonları için Polygon’u seçtiğini duyurdu.

Meta’nın geçen yıl başarısız kripto projesinden sonra NFT çoğunluğuna katıldığını hatırlatmak fayda var. Ağustos ayında sosyal medya devi, kullanıcıların Instagram ve Facebook’ta NFT göndermeye başlayabileceklerini duyurdu.

Polygon ile yapılan en son ortaklık, içerik oluşturucuların Instagram’da dijital koleksiyon ürünleri basmak ve satmak için Ethereum ölçeklendirme çözümünü kullanabileceği anlamına geliyor.

JP Morgan, DeFi ticareti için Polygon’u kullanıyor

Meta ortaklığından kısa bir süre sonra, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankalarından biri olan JP Morgan’ın Polygon ağındaki ilk DeFi ticaretini tamamladığı haberi ortaya çıktı.

İşlem, Singapur merkez bankası Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından başlatılan bir DeFi ve blockchain pilot programı olan Project Guardian’ın bir parçasıydı.

Konuya aşina olan kişiler, Wall Street güç merkezinin Ethereum üzerinde ticaret yapmak istediğini ve ucuz işlem ücreti nedeniyle Layer 2. çözümünü seçtiğini söyledi.

Güncellemeler devam ediyor

Bugün erken saatlerde Polygon, diğer blockchain’leri ölçeklendirmek için oluşturulmuş genel amaçlı bir blockchain olan Avail’in performansını ele almak için bir güncelleme yayınladı.

Ethereum ölçeklendirme ağı, Avail’i bağımsız zincirler, yan zincirler ve diğer Layer 2 çözümleri için ölçeklenebilir veriler sağlamak üzere tasarlanmış bir Veri Kullanılabilirliği katmanı olarak geçen Haziran’da duyuruldu.

Avail, Haziran ayından bu yana test ağında bulunuyor. En son güncellemede Polygon ekibi, Avail ana ağını başlatmaya yaklaştıklarını ima etti.

CryptoPotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin