Bitcoin fiyat analizi: BTC rallisi mi ayı tuzağı mı olacak?

Kritik Fed kararı ile Bitcoin yeni destek noktasına gidebilir mi?

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Online Blockchain CEO’su Clem Chambers’a göre, Federal Rezerv (Fed) faiz oranlarını artırmaya devam ettiği sürece yatırımcılar piyasaların “kırılacağını” tahmin etmeli. “Fed gerçekten enflasyonu düşürmek istiyorsa bir şeylerin kırılması gerekiyor” dedi.

Chambers’a göre, 2022’de değerinde önemli düşüşler gören hisse senetleri ve kripto para birimleri, büyük bir çöküşten önce “yaklaşan bir fırtınanın” ortasında olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca 2022’nin başından bu yana Fed, faiz oranlarını 375 baz puan artırdı. Ancak, en son dört oran artışının her biri 75 baz puandı. Sadece son artış 50 baz puan olmuştu. Bugün yapılacak olan bir düşük puan Bitcoin fiyatında kritik bir destek bölgesi oluşturabilir.

Bitcoin için yeni bir destek noktası gelecek mi?

Brookings Enstitüsü’ndeki son konuşmasında Powell, Aralık 2022’de daha küçük faiz artışlarının başlayabileceğine dair açıklamasını yineledi. Enflasyonun hala yüksek kaldığını belirterek, ılımlı artış hızının Aralık ayında gelebileceğini söyledi. 

Kripto analistleri, Fed’in faiz oranını %0,50 artırması durumunda 18.400 $ seviyesine sıçramayı öngörüyor. Teknik analiz yapan Kaptan Faibik, haberler olumlu çıkarsa BTC’nin bu fiyat seviyesini kıracağını söyleyerek şunları dile getirdi:

“1 günlük teknik tabloda BTC Düşen Takoz Formasyonu dikkat çekiyor. Fed faiz oranlarını 50 baz puan yükseltirse, Bitcoin 18.4 binlik kritik direnci kıracak.”

coingape


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin