Son Dakika: Terra fiyaskosunun sorumlusu Do Kwon tutuklandı!

Interpol sonunda Terra kurucusu için kırmızı bülten çıkardı

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Geçtiğimiz günlerde Güney Kore yetkilileri Do Kwon için tutuklama kararı almıştı. Sadece Terra kurucusu değil, onunla birlikte 5 kişi için daha tutuklama emri verilmişti. Ancak Güney Koreli yetkililer kırmız bülten için Interpol’e çağrıda bulunmuştu. Artık o çağrı yanıt buldu.

Interpol tarafından yapılan açıklamaya göre kırmızı bülten listesine Do Kwon’da eklendi. Terra faciasının baş sorumlusu olan Kwon, tüm dünya tarafından aranan bir kaçkın durumuna düştü.

Diğer yandan Singapur polisinin tutuklama kararı çıkardığında ülkede bulunmaması ilginç bir detay oldu. Do Kwon’un Singapur’da bir evi olduğu biliniyor.

Terra kurucusu artık kırmızı listede 

Kırmızı bülten aramasına dahil olduğunu ilk duyuran ise Bloomberg oldu. Yabancı kaynaktan gelen habere göre, Terra kurucu ortağı Do Kwon’un soruşturmasının yoğunluğu, Interpol’ün kırmızı bültenine düştü. 

Geçen hafta Kwon’un kırmızı bültenle karşı karşıya kalabileceğine dair raporlar ortaya çıksa da henüz bir doğrulaması gelmemişti. Haftanın ilk iş gününde Do Kwon için kırmızı bülten ile aranması haber bültenlerine düştü.

Interpol, Kwon’u araştırması, soruşturmanın yoğunluğunu artırıyor. Fakat Kwon’un araştırmacılarla tatmin edici bir şekilde işbirliği yaptığı henüz görülmedi. Savcılar, Kwon’un kaçtığına dair kesin kanıtlar olduğunu ve iyi niyetle işbirliği yaptığına inanmadıklarını söyledi.

Güney Kore polisi hala arıyor

Güney Kore polisine göre, yarattığı 45 milyar dolar tutarındaki kripto para birimlerini yok etmekle ilgili suçlardan aranan Do Kwon, Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı (Interpol) tarafından kolluk kuvvetlerine sorulan Kırmızı Bülten verildi. Do Kwon şu an tüm dünyanın bir sorunu haline geldi. Ancak Güney Koreli yetkililer ipucu için soruşturmayı sürüdürüyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin