Harmony, daha önce yaşadığı saldırıyla ilgili kurtarma planını güncelledi

Harmony’nin arkasındaki hackerlar belli oldu: Saldırı, Kuzey Kore tarafından kaldı

service service
Share

Share This Post

or copy the link

Kripto Para Haber – Kuzey Kore’nin 100 milyon dolarlık Horizon hack saldırısını Lazarus Grubu gerçekleştirdi. Yabancı kaynakların paylaştığı habere göre saldırı Kuzey Koreli bir hack grubundan geldi.

Son rapora göre, Horizon köprüsünün 100 milyon dolarlık hackinin arkasında, Kuzey Kore’den kötü şöhretli Lazarus Grubu var. Bloomberg raporuna göre Londra merkezli Elliptic Enterprises, çalınan fonları aktif olarak takip ediyordu ve bu sonuca vardı.

Geçen hafta Harmony, Horizon Köprüsü’nü ihlal ettiğini ve yaklaşık 100 milyon dolar değerinde Ethereum çalındığını açıklamıştı. Kısa bir süre sonra, Harmony’nin ekibi saldırıdan sorumlu suçlular için “küresel bir insan avı” başlatmıştı.

Washington, Lazarus Grubu’nun Kuzey Kore’nin gizli istihbarat teşkilatının talimatları altında faaliyet gösterdiğine inanıyor. Eliptik notlardan gelen raporda şunlara dikkat çekildi:

“Hırsızlık, büyük olasılıkla Harmony ekip üyelerine yönelik bir sosyal mühendislik saldırısı. Çok imzalı bir cüzdanın kriptografik anahtarlarından ödün verilerek gerçekleştirilmiştir. Bu tür teknikler, Lazarus Grubu tarafından sıklıkla kullanılmıştır.”

Harmony’nin saldırı sorumlusu Lazarus Grubu

Bloomberg tarafından alıntılanan, çalınan dijital varlıkları takip eden firma, istismarın büyük olasılıkla Lazarus Group (Kuzey Kore devleti tarafından desteklenen bir siber suç kuruluşu) tarafından gerçekleştirildiğini belirtti. Şirkete göre, aklama yöntemleri, daha önce bilgisayar korsanları tarafından kullanılan yöntemlere benziyor. Bloomberg,

“Saldırının niteliğine ve ardından çalınan fonların aklanmasına bağlı olarak, Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu’nun bu hırsızlıktan sorumlu olabileceğine dair güçlü belirtiler var.”

Elliptic, soygunun nasıl gerçekleştirildiğini detaylı bir şekilde anlattı. Lazarus Grubu, protokolün güvenlik sistemini ihlal etmek için Asya Pasifik bölgesindeki Harmony çalışanlarının kullanıcı adı ve şifre bilgilerini hedef aldı. Kontrolü ele geçirdikten sonra, suçlular gece saatlerinde çalınan varlıkları taşımak için otomatik aklama hizmetlerini kullandı.

cryptopotato


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan, Twitter hesabımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin